Znovu nechybělo moc, ale i tak chodovské ženy zakončily sezonu 2021/22 stříbrně. A opět byl hlavním kormidelníkem střídačky Lukáš Procházka. Čtyřiačtyřicetiletý kouč celkově s Lvicemi přidal v právě skončeném ročníku i druhé místo v Poháru, navíc se stal před pár týdny trenérem ženské reprezentace.

Sezona byla velmi náročná, ale celkově jsem s jejím vývojem spokojený. Přeci jen jsme trochu obměnili kádr a chvíli trvalo než si vše sedlo. Také přišla vážná zranění Páti Suchanové a Alice Brodňanové, tedy hráček, se kterými jsme počítali a které vypadly na celou sezonu, ale nakonec jsme se se všemi problémy poprali dobře a dokázali ročník dotáhnout znovu až do Superfinále, což není samozřejmost,“ hodnotí průběh Procházka.

A jak by popsal tým, který aktuálně vedl? „Kádr ukázal, že je v něm velká kvalita. Holky jsou pořád hodně mladé, v sestavě jsme měli i řadu juniorek, takže potenciál pro budoucnost je obrovský. Zároveň je ale potřeba říct, že o holky je velký zájem ze švédských i švýcarských klubů, takže na Chodově určitě vznikne další prostor pro mladé talentované hráčky,“ říká.

Úspěchy na hlavních dvou vrcholech ročníku však Lvicím unikly. V lednu se odehrálo finále Poháru v Chomutově, kde Chodov padl až v prodloužení. „Finále proti Vítkovicím bylo zvláštní – kratší herní čas, jiné prostředí… Nám chvíli trvalo, než jsme se do toho dostali, ale nakonec jsme odehráli vyrovnaný zápas, který jsme bohužel ztratili pár vteřin před koncem. Zpětně cítím, že tenhle zápas jsme prostě měli dotáhnout a chybělo opravdu jen málo,“ uvědomuje si zkušený kouč.

Následoval konec základní části a také vyřazovací boje, do nichž chodovské florbalistky vstupovaly z druhé příčky. „Play-off bylo náročné, první série s Panthers nás tolik neprověřila, navíc po výsledcích 20:0, 15:1 postupně klesala koncentrace, takže jsme v posledním zápase měli namále. No a pak už série s Tatranem – asi těžko mohla být vyrovnanější nebo náročnější, o tom už se napsalo dost a nevracel bych se k tomu. Zvládli jsme ale sedmý zápas, který byl hodně o hlavě. Podali jsme fakt super výkon a SFF si zasloužili,“ myslí si Procházka.

Jenže vysněné zlato znovu nepřišlo. Titul si z O2 areny odneslo po výsledku 2:4 ostravské FBC. „Prakticky v celém play-off nám chyběla produktivita. Nebyli jsme schopni dávat i ty největší šance, jako by chyběla lehkost, sebevědomí v rozhodujícím momentu. Věřil jsem, že to zlomíme právě v SFF, ale bohužel i tohle nás opět stálo zápas,“ ví trenér druhého nejlepšího týmu sezony.


Generální
partner

Partneři
klubu