Ženský A-tým dozná před novou sezónou dalších změn. Po Elišce Trojánkové, která zamířila do Švýcarska, vyrážejí na zahraniční štaci také Eliška Chudá s Karolínou Suchou.

Eliška přišla do týmu lvic před sezónou 2020/2021 a ihned se zařadila mezi opory. Premiérovou sezónu v modrém dresu zakončila s 57 extraligovými body a svému týmu výrazně pomohla k zisku stříbrných medailí. Ve fantastických výkonech pokračovala mladá útočnice i v aktuálně skončeném ročníku, ve kterém v součtu všech soutěží zapsala 65 bodů. Vynikající forma jí navíc vynesla pozvánku na Mistrovství světa žen ve Švédsku. Nyní se na sever Evropy vydává znovu a od září bude nastupovat v nejvyšší soutěži SSL, kde bude hájit barvy Täby FC.

„Nabídka ze Švédska nechodí každý den, proto když mi z Täby po ženském mistrovství napsali, měla jsem obrovskou radost. Taková nabídka se neodmítá, bylo třeba jen vyřešit nějaké osobní věci a doladit přestup. Chodovu jsem za dvě sezóny v jeho dresu neskutečně vděčná. Troufám si říct, že jsem za ty dva roky zažila zatím největší úspěchy své florbalové kariéry a musím poděkovat všem, kteří mě k tomuto kroku ty dva roky zpátky přemluvili. Byly nedílnou součástí dlouhé cesty za několika dětskými sny a tohle je další z nich. Vzkaz na rozloučenou nemám, neberu to jako loučení. Chodovu budeme s Kájí fandit odkudkoli a sezónu s nimi pak rozhodně přijedeme oslavit. Věřím, že s holkama si ještě zahraju a hlavně si za námi můžou kdykoli zaletět na dovču do Švédska!” říká o svém přestupu Eliška Chudá.

Karolína na Jižním Městě působila o poznání déle než její spoluhráčka a i ona na Chodově zanechala nesmazatelnou stopu. Do našeho klubu přišla v roce 2010 už do kategorie žákyň, o dvanáct let později nás opouští s několika ligovými medailemi a titulem z Poháru Českého florbalu, jako jedna z největších osobností našeho týmu žen posledních sezón. Celkem Karolína nastoupila v nejvyšší soutěži do 179 zápasů, ve kterých zapsala 214 bodů. Také Karolína se díky svým výkonům dostala až na prosincové Mistrovství světa. Chodovská kapitola se pro ní nyní na nějaký čas uzavírá a i ona přestupuje do švédského Täby FC.

„Na Chodově jsem působila 12 let, půlku života za jeden klub. Bylo by zvláštní, kdyby to ve mně nezanechalo nějakou stopu. Někteří se teď možná pousmějí, ale já mám tyhle roky uloženy ve zlatém. Nebyla jsem vždy ideální svěřenkyně, a to hlavně díky svým ‘proslulým výletům’. Myslím ale, že jsem to trenérům i týmu vždy dokázala vrátit svým zapálením a přívalem pozitivní energie. Je strašně těžké tuhle kapitolu zkráceně zhodnotit, podle mě bych o tom dokázala napsat celou knihu. Ale jestli to mám zkusit, tak bych asi chtěla říct toto. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem mohla být součástí modrobílého světa, který mi umožnil zlepšit se ve florbale tak, že teď mohu odejít hrát do SSL. Dále také za to, jaké lidi mi florbal na Chodově přivedl do života. To po jejich boku jsem mohla vyrůstat v hráčku a člověka, kterým jsem teď. Holkám bych chtěla vzkázat, že je budeme s Chudí obě sledovat a na dálku fandit! Loučit se však ještě úplně nebudu. S týmem pojedeme část letní přípravy a až odjezd opravdu nadejde, rozloučíme se pořádně po ‘svém’. Ještě jednou bych chtěla poděkovat celému Chodovu a přeji do nadcházející sezóny mnoho úspěchů!” dodává svůj komentář i Kája Suchá.

Vyjádření k odchodu obou hráček přidal i sportovní manažer Ondřej Neuman: „U obou holek řešíme jejich ambici jít do zahraničí delší dobu a od začátku jsme si řekli, že jediná správná cesta pro hráčky jejich kvalit je Švédsko. Obecně na Chodově pracujeme tak, aby naše hráčky, pokud vyloženě přerostou soutěž a možnosti ČR, mířily do elitní Švédské soutěže. Jinak pro nás přestupy mimo ČR nejsou automatické, protože i my pracujeme na úrovni špičkového Evropského klubu a dlouhodobě vychováváme hráčky mezinárodní úrovně což zájem ze zahraničí jen dokazuje.“

„Přestup obou hráček přichází po korektním jednání a za jasných parametrů. Obě holky odchází zatím na 1 rok a při návratu do ČR 100% znovu obléknou Chodovský dres. Oběma přejeme úspěch, protože si ho zaslouží. Kajda Suchá je u nás od elévek a potvrzuje naší společnou úspěšnou práci - moc jí přejeme úspěch v TOP lize, na který určitě má předpoklady. Eliška u nás odehrála 2 sezony a byla významnou hráčkou rozsáhlé přestavby týmu před sezonou 20/21. Ve dvojici právě s Kájou byly tahouny týmu a i jí patří velký dík za vše co týmu odvedla. Věřím, že se vrátí na Chodov ještě lepší a věřím, že obě holky společně zanechají výrazný otisk i ve Švédské lize. Pro tým je to samozřejmě velké oslabení nejen výkony, ale i zkušenostmi. Na druhou stranu ženský florbal pracuje ještě v rychlejších intervalech než mužský. Hráčky do ligy nakouknou často velmi brzy, a často také dříve končí nebo odchází dále do světa. Takže každoroční přísun nových hráček z juniorek do žen je něco, s čím počítáme a umíme s tím dobře pracovat.“

Oběma hráčkám děkujeme za vše, co pro Chodov dokázaly a přejeme jim hodně štěstí v novém působišti.


Generální
partner

Partneři
klubu