Chodovské lvice hlásí další odchod. Do švédského Rönnby Tigers totiž míří kometa letošní sezóny Vanessa Rebecca Keprtová. Vanessa má za sebou druhou kompletní sezónu za A-tým žen. A byla to sezóna velmi vydařená. Jedna z nejtalentovanějších hráček českého florbalu vlétla do Extraligy ve velkém stylu. Důkazem jsou statistiky, kde jenom v základní části zaznamenala chodovská univerzálka v 18 zápasech 32 bodů, dalších 13 jich pak přidala ve vyřazovacích bojích. Fantastická forma měla za následek také premiérovou pozvánku na prosincové mistrovství světa žen.

“Na Chodově jsem strávila tu nejdelší část svého florbalového života a dalo mi to asi nejvíce. Stihla jsem tu odehrát něco s klukama, což považuji za největší benefit celkově, přeci jen je to rozdílný florbal. S holkama jsem se od starších žákyň prodrala až do žen a byla to opravdu skvělá a zároveň velmi náročná cesta. Určitě jsem chtěla odcházet s titulem, a ne zase oplakávat stříbrnou medaili, což jsem zažila v několika kategoriích. Když se na to ale podívám s odstupem času, udělalo to ze mě člověka i hráčku, jakou jsem teď, o to větší motivaci do budoucna mám. Jak se říká, vše má svůj čas a já věřím, že i ten zlatý přijde. Celou svou etapu na Chodově považuji za skvělou a věřím, že ne zcela uzavřenou. Na druhou stranu nabídky ze Švédska nechodí každý den a rozhodně se neodmítají. Když jsem po juniorském MS jednu z nich dostala byla jsem strašně šťastná, byl to vždy můj dětský sen. Po ženském MS jsem si dokonce mohla vybrat, což mě moc potěšilo. Opravdu se těším, že si zahraji nejlepší ligu světa a budu mít možnost se zlepšovat vedle těch hráček, na které jsem dřív koukala v obýváku v telce. Věřím, že mi to přinese spoustu zkušeností, a to nejen po té florbalové stránce.” komentuje svůj odchod devatenáctiletá univerzálka.

Vanessa tak nyní míří po vydařené sezóně na sever Evropy a je tak už třetí hráčkou, která se od září bude prohánět po švédských palubovkách. Její odchod je aktuálně domluven na dobu neurčitou, ale je jisté, že po návratu do ČR znovu oblékne chodovský dres!

„Odchody, jako je ten Vanessin, jsou pro klub vždy dvousečné – na jedné straně víme, že ztrácíme výbornou hráčku a absolutní sportovkyni, na druhé straně míří jediným směrem, který i nám dává smysl. Vanessa jednoznačně označím za rozenou Chodovačku, byť dodnes vidím malou holku s culíky, hrající soutěž v elévech Nehvizdů proti Chodovu. Už tam jí štvala každá porážka, každá střela mimo a bylo to naposledy, co dávala góly Chodovu a ne za něj! Velmi rychle se naše cesty spojili, protože zosobňovala vše, čemu na Chodově věříme. Od té doby svou píli, ambice i talent rozvíjela v našem dresu, dřela, využila na maximum potenciál našeho klubu, stala se jeho hrdou reprezentantkou a TOP hráčkou v ČR. Nyní stoupá na další schod své kariéry, a věřím, že nalezne stejně kvalitní zázemí a podporu klubu, jakou mají hráčky u nás na Chodově. Víme, že její kariéra bude dlouhá a úspěšná, přesto se budeme těšit, až se vrátí v budoucnu domů na Chodov a dokráčíme na vytyčený konec naší společné cesty!“ komentuje odchod Vanessy sportovní ředitel Ondřej Neuman.

Vanesse přejeme v novém působišti hodně štěstí a věříme, že ani na Chodově ještě neřekla poslední slovo.


Generální
partner

Partneři
klubu