V první kole ženské extraligy narazil Chodov na soupeřky z Brna - Sokol Brno Židenice Florbal.com. Naposledy se tyto týmy potkaly na letním turnaji Czech Open, kde hráčky Chodova porazily Židenice 5:0.

Chodov se od úvodních minut tlačil do útoku a počet gólových šancí postupně narůstal. Gól se však podařilo vstřelit až v osmé minutě utkání a to po křižné přihrávce Terce Pilíkové. Židenice pak po rychlém protiútoku vyrovnaly. Stav 1:1 však trval jen necelé tři minuty, když postupně v první třetině skórovaly – Majda Klímová, Petra Beránková a Eliška Vrátná.

V druhé třetině se přiostřilo na obou stranách a kromě gólů byly k vidění i dvě přesilové hry Židenic po vyloučení Majdy Pláškové a Lucky Paulovičové. Na straně domácích se prosadily gólově – Anet Jarolímová, Danča Frantíková a Terka Pilíková. Za Židenice se trefila Jessica Zlámalová a Lucie Svobodová. Na konci druhé třetiny tak svítil na ukazateli stav 7:3.

Ve třetí třetině se Chodov snažil zvýšit tempo hry, což se mu povedlo. Góly přidaly už jen hráčky Chodova. Postupně to byly Majda Plášková z rychlé otočky, Anet Jarolímová a Zuzana Tučková po střele z pozice obránce. Jako poslední se zapsala do obsáhlé listiny střelkyň Majda Klímová. Celkově se tak skóre zastavilo na konečném výsledku 11:3.

Chodov získal důležité první tři body v sezóně. Další utkání sehraje v sobotu na půdě Vítkovic.