V neděli 27. 9. odehrály juniorky úvodní zápasy letošní sezóny. O první body se bojovalo na Vinohradech.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC Liberec

8:3 (0:1, 1:0, 7:2)

První zápas v nové sezóně nezačal moc slavně. (Znáte to, první zápasy hned po ránu...) První třetinu holky trochu zaspaly a přestože pár šancí měly, nepodařilo se jim dát gól. Naopak soupeřky si zajistily vedení 0:1.

Druhá třetina byla výrazně lepší a svůj první, v tomto zápase ne poslední, bod si připsala Julča Chaloupková a bylo vyrovnáno. Chvíli poté se však hrála proti pravidlům a rozhodčí ji posadili na trestnou lavičku. Holky nejen v oslabení, ale do konce celé druhé třetiny udržely stávající vyrovnané skóre.

Po přestávce hrály Chodovačky jako vyměněné a hned v první minutě nastartovala gólovou smršť opět Chaloupková. Celá formace na hřišti ještě zůstala, což se vyplatilo, a Julča Chaloupková se radovala z hattricku. Další úspěšnou střelkyní byla Markéta "Sváča" Svačinová, pak ještě náskok Chodova snížila soupeřka. Od té doby vzaly holky zápas do svých rukou a byl vidět jejich hlad po dalších brankách. Během pár minut slavily své první letošní góly Margot Gabrielová, Bárbra Knotková a Terka Peštová. Pět minut před koncem zápasu povedenou akci proměnila opět Peštová. Soupeřky už neměly šanci převzít iniciativu, povedlo se jim vsítit pouze jednou a s konečným skóre 8:3 si holky vybojovaly první 3 body.

Florbalová akademie MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

5:4 (3:1, 2:2, 0:1)

Druhým soupeřem pro naše juniorky byla Mladá Boleslav. Už od začátku bylo jasné, že uspět v tomto zápas bude náročnější. Hned v druhé minutě otevřela skóre Fany Kutnarová. Na to ale vzápětí odpověděla soupeřka a srovnala na 1:1. Následovaly další dva góly Mladé Boleslavi a holkám už se nedařilo se soupeřkami držet krok.

Následující třetina byla, co se týče skóre, zběsilejší. Nejprve Boleslav zvýšila svůj gólový náskok na 4:1, pak se prosadila Margot Gabrielová a Tereza Peštová, a v poslední minutě před koncem třetiny se trefila opět hráčka Boleslavi.

Do poslední třetiny nastoupily Chodovačky nejaktivněji a po minutě a půl svítilo na tabuli skóre 5:4. Chyběl už jen krůček k otočení zápasu, ale to se nepodařilo a výsledek zůstal nezměněn.

Juniorky si tak z vinohradské arény odvezly 3 body a další zápasy je čekají 17. října.