Druhý rok po sobě zůstal Chodov stát těsně před branami finále Poháru České pojišťovny a podruhé za sebou mu stopku vystavila Mladá Boleslav. Ta ve skvělém zápase zvítězila na domácí půdě 6:5 a pokusí se o třetí pohárové vítězství v řadě.

Do zápasu, který byl pro oba týmy prvním v roce 2016, vstoupil lépe Chodov. V 6. minutě našel Patrik Dóža krásně Toma Ondruška a ten se nemýlil. Boleslav však ještě do pauzy skóre otočila. Nejprve se nepovedenou střelou prosadil Křenek a vedení na stranu domácích získal Salát.

Když na začátku druhé třetiny zvýšil Křenek na 3:1, tak to s Chodovem nevypadalo dobře. Jenže první chodovská první formace se s tím nehodlala smířit a již za 150 vteřin Martin Koutný snížil a Chodov převzal otěže utkání do svých rukou. V době největšího tlaku přišlo hloupé vyloučení Strachoty, ale Chodov byl v ráži a udeřil i v oslabení. Utekla dvojice Ondrušek - Dóža a ta si v podobných situacích umí poradit. No a ještě do druhé přestávky přišel další chodovské gól. Patrik Dóža se krásně uvolnil, poslal míček na střed a odtud se Martin Koutný nemýlí.

Třetí třetina se nesla ve znamení boleslavského držení míčku a chodovských brejků. Jelikož je hosté nedokázali využít, tak přišel trest. Ze vzduchu se trefil Novák a vyrovnal. A v čase 54:33 už domácí po brance Tadeáše Chrousta vedli. Jenže vedení jim vydrželo pouze 47 vteřin. Petr Pražák převedl ukázkový výběh a přišpendlil míček pod horní tyčku. Když už se zdálo, že by mohlo jít utkání do prodloužení, tak napřáhl Natov a jeho střelu zastavila až síťka za Mückem. Do konce v té chvíli zbývalo již jen 98 vteřin, které bohužel Chodov k vyrovnání nevyužil.

Muži tak skončili těsně před branami finále Poháru České pojišťovny, které si tak v úterý 19. ledna v Plzni zahrají pouze chodovské lvice, které se o trofej střetnou s Herbadentem.