První extraligový zápas v Novém roce sehrála chodovská lvice před domácími diváky 3.1.2016 proti soupeřkám z Jičína.

První třetina se nesla tak trochu v duchu „ještě stále nejsme dostatečně rozběhané“. I přes to byl Chodov lehce aktivnějším týmem. V čase 3:29 padl jediný gól této třetiny, když se prosadila Anet Jarolímová. Jičín se dostával k balónku jen po chybách chodovských hráček, a tak mohl hrozit z rychlých protiútoků, které však skončily buď zblokovanou střelou nebo na domácí gólmance Ranochové.

Ve druhé třetině jsme již mohli vidět aktivnější chodovské hráčky, které se dostaly v první třetině do zápasového tempa. Lvice zvýšily své obrátky a protihráčky místy vypadaly vskutku bezmocně a nevěděly, jak si poradit s kombinacemi chodovských hráček. Tato třetina patřila bodově Elišce Vrátné, která zaznamenala jeden gól a dvě asistence. Na první gól třetiny nahrávala mladé střelkyni Majdě Pláškové, na druhý ostrostřelkyni Martině Řepkové a třetí sama vstřelila po nahrávce Terezy Pilíkové. Na časomíře po druhé třetině svítilo skóre 4:0.

Ve třetí třetině jsme holky už opět mohly vidět při chuti a tuto třetinu vyhrály 7:1. Jičínu postupně docházely síly a toho lvice využily. Když v průběhu celé třetiny navyšovaly skóre na konečných 11:1. Chodovské lvice si zahrály ve třetí třetině i dvě přesilové hry. Obě využily. První dvouminutová přesilová hra byla po vyloučení Leony Mullerové za hrubost, když Lucii Primusovou usadila na mantinel. A druhá přesilová hra byla po faulu na Martinu Řepkovou po zásahu hokejkou do obličeje správně posouzena jako pětiminutový trest. Sama Řepa tuto přesilovou hru proměnila a upravila výsledek na konečný stav zápasu 11:1.

Další utkání čeká lvice na půdě ostravského FBC v neděli 10.1. v 15:00.