Za článek děkujeme paní Bc. Evě Wijasové. 

Šesté kolo nás zavedlo do tělocvičny ZŠ Campanus. Jeli jsme na florbal, ale místo něj jsme viděli jen parodii na tento sport.

Nerozumím tomu, proč rozhodčí a florbalová unie dovolí hrát na takovém hřišti! Nejsem odborník, ale jsem si jistá, že ochranná zóna bude víc než oněch ubohých 40 cm, které jsou k dispozici na Campanu. Hráčkám ze střídačky trčí kolena přes mantinel do hřiště, diváci naproti na topení nemůžou ani natáhnout ruku, aby nedali hráčkám pěstí a v čele hřiště, za brankou, ano to je vítěz kategorie o nejšílenější část herní plochy – žebřiny ve vzdálenosti možná půl metru od mantinelů. Je jen náhoda, že dosud nedošlo k vážnému zranění! Holky této kategorie hrají poměrně agresivně a po nárazu v pohodě přeletí přes mantinel hlavou přímo do dřeva. Nejsem si jistá, jestli chci ještě riskovat zdraví svého dítěte a pro příště si účast na tomto místě hodně moc rozmyslím.

Kromě nebezpečí kolem hrací plochy jsou tu i děsivě malé rozměry hřiště. Ta úplně nejmenší povolená velikost je možná dostačující pro přípravku a pidihokejky, ale jedenáctileté holky se na něj prostě nevejdou. Není místo vůbec na nic – zpracování, kličky, přihrávky, samostatné akce … Tady se trápí i ty nejšikovnější hráčky a pro diváky je celý turnaj utrpení!

A všemu tomuhle odpovídala i hra našich holek.

Herbadent

Ze začátku bylo skóre vyrovnané, měnilo se na střídačku. Jistá nejistota na straně naší brankářky naštěstí v druhé půli zmizela a po velkém boji jsme se na začátek turnaje radovali z vítězství 8:5.

Tatran Střešovice

Druhý zápas byl opravdový boj. V polovině jsme prohrávaly 3:5 a k vyrovnání nám chybělo i trochu štěstí při zakončení. Tolik spálených šancí se opravdu hned tak nevidí! Holky to ale nevzdaly, a přestože hra nebyla vůbec florbalová, silou ji dotlačily k remíze 6:6.

Florbalová akademie Dolní Bousov

Třetí zápas a hra jako přes kopírák. Na hřišti vidíme především sekání, nepřesné přihrávky a líné střely. Naštěstí se sem tam podaří překvapit brankářku soupeřek a několik ran jí za záda spadne. Až úplně poslední naše branka je opravdová, florbalová – krásná kombinace zakončená gólem nás diváky navnadí na čtvrtý, poslední zápas.

FXC Texas DDM P6

Soupeřky mají celý turnaj pouze dvě hráčky na střídání, většinu zápasů odehrají dvě velmi šikovné hráčky a tak jim odpoledne logicky dochází síly. A protože pro šikovnost není na tomto hřišti místo, porážíme soupeřky celkem pohodově 8:3. A myslím, že závěr utkání i turnaje přesně odpovídá naší předchozí hře – během hry soupeřek bez brankářky 2x střílíme na prázdnou branku a tu ani jednou netrefíme! I když … vlastně trefíme … tyčka je taky branka J. Jestli to takhle půjde dál, budou mít jisté hráčky stehna jak vzpěrači!

Můj celkový dojem z turnaje je nepěkný. Sice jsme ani jednou neprohrály, ale o vítězstvích bych spíše řekla, že jsme je „utrpěly“. Po minulém turnaji na Jedenáctce jsem čekala úplně jinou hru. Věřím ale, že na hřišti „normálních“ rozměrů zase budeme moci hrát to, co umíme. Protože umíme, viděla jsem to! (Ovšem ne na tomto turnaji.)

Sestava:

Bačková, Červenková N., Daranská, Dudková, Holasová, Marianová, Míková, Rajtarová (G), Roháčková, Silbernáglová, Szárazová, Wijasová


Generální
partner

Partneři
klubu