Na Plzeň budeme navždy vzpomínat jako na město, kde chodovské ženy získaly historicky první trofej z Poháru České pojišťovny. Chodovské lvice v krásném zápase zdolaly konkurenční Herbadent 8:3 a slaví DOUBLE, neboť se pohárové finále vztahuje ještě k sezóně minulé, ve které lvice získaly historický extraligový titul.

Samotný zápas přinesl 517 divákům v hale i dalším desítkám tisíc u televizních obrazovek atraktivní podívanou. Chodov po celý zápas tahal za delší konec provazu, ani jednou neprohrával a od času 15:23, kdy Kristýna Bachamierová proměnila trestné střílení a poslala Chodov do vedení 2:1, vedl a svůj náskok postupně navyšoval. 

Chodovské lvice se mohly opřít o skvělý výkon brankářky Hany Ranochové a na své smrtící zakončení. Vždyť z 21 střel, které vyslaly na branku Herbadentu, skončilo hned 8 v brance! Dvěma brankami se na tom podílely Jana Vojáčková, Magdalena Klímová a Kristýna Bachmaierová, po jedné brance pak přidaly Eliška Vrátná a Lucie Primusová.

Chodovský tým tak navázal na loňské vítězství ze Superfinále a ovládl i druhou domácí soutěž, čímž potvrdil, že v sezóně 2014/15 nebylo v Česku lepšího ženského týmu!

Hlavní trenérka Chodova Michaela Marešová krátce po skončení zápasu hodnotila utkání těmito slovy: "Jsme rády, že jsme konečně předvedly proti silnému soupeři, co v nás je. Jsme si vědomy vlastních rezerv, ale těmi se budeme zabývat až jindy. Teď jdeme slavit. Děkujeme soupeři, pořadatelům a našim skvělým divákům za podporu."  S úsměvem na rtech pak vyprávěla i hrdinka první třetiny Kristýna Bachmaierová: "Ze začátku to nevypadalo úplně dobře, pak jsme se však zlepšily, hrály jsme v pohodě a když hrajeme v pohodě, tak nám to většinou jde." A jak Kristýna vnímá rivalitu s Herbadentem? "Samozřejmě to vnímáme, jsou to naše největší rivalky a o to víc výhra potěší."

Hráčky Chodova mají za sebou již druhý vrchol sezóny, když absolvovaly v říjnu Champions Cup v Mladé Boleslavi a nyní finále Poháru České pojišťovny, ale ten nejvyšší vrchol je stále před nimi. Nyní už všechny myšlenky zaměřují k play off Extraligy žen, které opět vrcholí v O2 Aréně a chodovské hráčky v něm nebudou chtít chybět!


Generální
partner

Partneři
klubu