První utkání sezóny chodovských lvic se uskutečnilo i přes nepříznivé předpovědi počasí pod otevřeným nebem v rámci projektu Open Air.

Chodov nevstoupil do utkání dobře a již v první minutě inkasoval gól. Celá první třetina byla hra neurovnaná a nepřesvědčivá a to především ze strany Chodova, který jakoby na hřišti snad ani nebyl. Chodov sice v druhé části třetiny vyrovnal, ale soupeřky odpověděly a opět šly do vedení. Následně vyrovnala skóre Tůmová a připsala si tak první extraligový gól v jejím prvním extraligovém utkání.

V druhé třetině se pokoušel hostující celek zvýšit důraz a tlak do brány, ale góly přidaly pouze soupeřky a to dva. Chodov i přes dvě přesilovky v této třetině neskóroval a do šaten se tak po druhé třetině šlo za stavu 4:2.

Ve třetí třetině Chodov konečně začal předvádět svoji hru a tlačil se do brány soupeřek a započal svou stíhací jízdu, ale Bohemians taktéž opět skórovaly. Sedm a tři minuty před koncem třetí třetiny si vzala slovo Terka Urbánková a překlopila skóre na 5:6 ve prospěch Chodova. Hostující hráčky však v power-play srovnaly a zápas pokračoval do prodloužení.

V něm se hrálo nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách, ale gólově se prosadily 12 s před koncem prodloužení Bohemians a tak první historický Open Air vyhrály domácí hráčky.

Chodov tak nezačal sezónu dobře a příští kolo v sobotu se pokusí získat tři body na půdě Liberce.

1. kolo Extraligy žen - FbŠ E.P. Bohemians vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 7:6p (2:2,2:0,2:4,1:0)

branky (asistence) – FbŠ E.P. Bohemians: 00:55 Veronika Zittová (Nela Havlíková), 15:20 Hana Poláková (Monika Slavíková), 23:11 Veronika Zittová (Eva Preisslerová), 25:38 Veronika Zittová (Lucie Semeráková), 37:33 Veronika Zittová, 59:30 Iveta Hyršlová (Veronika Zittová), 64:48 Monika Slavíková (Veronika Rybičková)

branky (asistence) – FAT PIPE FLORBAL CHODOV : 13:37 Martina Řepková, 15:40 Dominika Tůmová (Magdalena Klímová), 42:11 Magdalena Klímová (Tereza Urbánková), 48:54 Gabriela Tožičková (Tereza Urbánková), 52:05 Tereza Urbánková (Nela Jiráková), 56:55 Tereza Urbánková

Nejlepší hráčky: Veronika Zittová– FbŠ E.P. Bohemians, Tereza Urbánková- Chodov

Počet diváků: 658

Střely na bránu: 27:37

Komentář trenérky hostů Michaely Marešové: Gratulujeme soupeři k vítězství. Náš florbal snesl parametry slušné hry maximálně poslední třetinu. Hráčky musejí přidat.

Komentář trenéra domácích P. Krbce: Všichni hrajeme florbal pro zážitek a my jsme dnes prožili jeden z nejlepších zážitků v našich kariérách. Tohle jsou zápasy, které dělají sport sportem. Děkuji soupeři za zápas a děkuji divákům za skvělou atmosféru.