V pátek poprvé v historii překročili muži Chodova mantinel jako účastníci Champions Cupu. Ve švédském Borås nastoupili v úvodním zápase turnaje mistrů proti Greaker IBK. Norský vicemistr, který se na turnaj dostal jako vítěz kvalifikačního turnaje, měl ve svém středu několik reprezentantů v čele se švédskou ligou ošlehaným Larsem Erikem Torpem a rozhodně nemohl být podceňován. Chodov však dostál roli papírového favorita a zvítězil 8:4, čímž si zajistil sobotní semifinále proti švédskému mistrovi Storvreta IBK.

V zápase se Storvretou Chodov rozhodně nebyl favoritem, vždyť v kádru aktuálního švédského mistra nalezneme hned několik světových hvězd v čele s Ruddem, Nilsberthem či Stenbergem, ale zároveň nechtěl dát svou kůži lacino a pokukoval po možnosti zahrát si finále.

Chodov od začátku utkání podával koncentrovaný výkon podpořený dobrým výkonem Dana Mücka v bráně a poprvé šel do šaten za stavu 1:2, když se trefil Petr Pražák. V průběhu druhé třetiny Storvreta zvýšil na 3:1, ale branka Filipa Chmelíčka opět dotáhla Chodov na dostřel.

Zápas se zřejmě lámal na startu poslední části hry. Druhá chodovská lajna si vytvořila sérii šancí, ale místo vyrovnání přišel brejk a gól na 2:4. Poté už si začali zkušení hráči švédského mistra své vedení hlídat a využívali chodovských pokusů o napadání ke svým brejkům. Skóre tak nakonec vystoupalo až na 2:7.

I přes semifinálovou prohru se Chodov při své premiéře na Champions Cupu představil v dobrém světle a posbíral mnoho zkušeností. Nyní už čeká tým návrat do superligové reality a bude to hned nejtěžší možný návrat. Ve středu 5. října doma Chodov přivítá Mladou Boleslav.


Generální
partner

Partneři
klubu