Uplynul týden a čekal nás další soupeř v 17. kole o důležité body o vysněnou čtyřku.

Soupeř, kde se opět čekal plný bodový zisk. Tato utkání jsou důležitější než kterákoli jiná, naše lvíčata musí tuto povinnost zvládat hlavně v hlavě.

Úvod utkání se nám velmi vydařil. Prakticky určil ráz celého zápasu a na konci první třetiny stav 7:1 byl ještě pro soupeře milosrdný.

Do druhé třetiny jsme šli s tím, že utkání plně kontrolujeme. Dali jsme příležitost dalším hráčkám na lavičce, abychom mohli rozložit síly na více lidí. Z nepochopitelných důvodů došlo k opačnému efektu. Místo aby hráčky podpořily příchozí třetí pětku, tak polevila absolutně disciplína ve hře a hlavně na lavičce. Moc mě mrzí, hlavně od zkušených hráček, že zavládla v týmu nekoncentrovanost. Proto skončila pro nás druhá třetina tak jak skončila a pro mě další zkušenost, jak je vrtkavá pohoda v týmu, kdy se dá říct, že se nemůže nic stát.

O přestávce jsem tým musel velmi pokárat za přístup v průběhu druhé třetiny. Mrzelo mě to o to víc, protože jsme nemohli dál pokračovat s hráčkami z lavičky. Vrátili jsme se ke hře na dvě pětky a poctivou, až někdy příliš křečovitou hrou jsme museli zápas v některých chvílích dohrávat až do konce.

Kdo viděl první třetinu, nemohl by si pomyslet, že na konci druhé třetiny bude stav, který ještě může zadělat na drama. Hned v úvodu jsme museli čelit trestnému střílení a vzápětí ubráněnému oslabení. Vrátili jsme se k poctivé hře s maximálním přístupem a brzo jsme potvrdili, že utkání opravdu ovládneme a další body zůstanou v domácí šatně.

I tak je tu varovný zdvižený prst, i když průběh a hra směřuje i s úctou k soupeři k jednoznačnému výsledku, díky absolutnímu výpadku ve druhé třetině je potřeba neustále opakovat, jak je důležitá koncentrace na celý zápas včetně lavičky.