Dva roky po sobě nebyli chodovští muži schopni získat tříbodové vítězství na půdě FBC Ostrava a ani letos nebylo ke ztrátě bodů nebylo daleko. Nakonec však Chodov předvedl velký obrat ve třetí třetině a zvítězil 10:7.

Úvod zápasu nebyl ze strany Chodova špatný a ve 12. minutě poslal hosty do vedení Dan Maxa, který tečoval dorážku Martina Pražana a tím stanovil tím skóre po první třetině.

Druhá část ale byla úplně jinou písničkou. Chodov ubral na důrazu a aktivitě a to hrálo Ostravě do not. Během 13 minut nastříleli domácí do sítě Chodova 5 branek. Po páté brance vystřídal Dana Mücka, kterému obrana vůbec nepomohla, Jan Barák a Chodovu se podařilo příděl zastavit a do šaten se tak šlo za stavu 1:5 pro Ostravu.

Do třetí části hry vstoupil Chodov již pouze se dvěma formacemi a evidentní chutí výsledek otočit. Již po 55 vteřinách snížil Martin Pražan, ale Ostrava ihned reagovala z hole polského reprezentanta Malajky. Pak ale definitivně převzal iniciativu Chodov. V čase 42:43 snížil svou první letošní brankou Michal Kotlas, hned za 7 vteřin přidal další branku Marek Vávra a za dalších 28 vteřin snížil na rozdíl jediné branky Patrik Dóža. A poté přišly chvíle dua Dóža - Vávra. V rozmezí 3 minut a 13 vteřin Patrik Dóža třikrát připravil pozici pro Marka Vávru a ten se ani jednou nemýlil. Rázem bylo tedy skóre 8:6. Domácí se ještě přiblížili brankou Trulíka, ale poslední dvě slova měl Chodov. Nejprve Michal Strachota využil možnosti trestného střílení a 7 vteřin před koncem stanovil konečný výsledek Petr Pražák.

Chodov tak po dvou letech vyválčil v ČPP Aréně 3 body a již tuto neděli přivítá na domácí půdě další ostravský tým - Vítkovice. A pozor. VSTUP NA TOTO UTKÁNÍ JE PRO VŠECHNY ZDARMA!