V neděli 29. ledna si na Jižní Město našlo cestu více než 250 diváků a rozhodně nelitovali. Vždyť viděli celkově 17 branek, 2 nájezdy, vyrovnání se sirénou a nakonec bohužel i vítěznou branku Vítkovic v prodloužení. Ale popořadě.

Oba týmy nastoupily v poslepovaných sestavách, domácímu Chodovu chyběli například Koutný, Bouša, Pražák či Plíhal, a začínalo se tedy opatrně. Poprvé se skóre měnilo v 9. minutě, když v oslabení utekl Patrik Dóža, ale Vítkovice ještě v té samé přesilovce vyrovnaly. Chodov šel opět do vedení v 11. minutě po brance Miloše Tyla, ale radoval se pouze 50 vteřin a Gál vyrovnal. V 16. minutě pak šli hosté do vedení brankou Matúše, ale ještě do přestávky bylo vyrovnáno, když Tomáš Sýkora potáhl míček a přesně našel Marka Vávru, který se v těchto situacích nemýlí.

Do druhé části hry naskočilo v barvách Chodova několik čerstvých hráčů, ale ještě než se dostali na hřiště, tak Marek Vávra poslal Chodov do vedení. Jenže neuběhlo ani půl minuty a bylo to 4:4. Následně bylo proti domácím nařízeno trestné střílení, které Hájek neproměnil a Chodov ubránil i následné oslabení. A tak udeřilo na druhé straně. Miloš Tyl vytáhl míček zpoza brány a poslal ho do sítě. Jenže Vítkovice za 20 vteřin opět udeřily a vyrovnaly. Navíc to z jejich strany nebylo vše. Už do branky Dana Mücka, který vystřídal zraněného Jana Baráka, zvýšili ještě do přestávky Rýpar a Hájek na 7:5 pro hosty.

Třetí třetina přinesla velkou snahu Chodova o vyrovnání a Vítkovické brejky. Skóre se poprvé pohnulo v čase 47:11 a byl to chodovský kapitán Tomáš Sýkora, který snížil. Jenže v 56. minutě se Vítkovicím povedl protiútok a zdálo se, že by mohlo být rozhodnuto. Nebylo tomu tak. V čase 57:54 si vzal Chodov oddechový čas a přimáčkl Vítkovice k jejich brance. V čase 59:15 pak snížil Miloš Tyl a dokonal hattrick. A to nebylo vše v čase 59:59 se stejný hráč opět dostal k míčku a poslal ho do sítě. 8:8 a šlo se prodlužovat. Nastavený čas trval pouze 40 vteřin a Rýpar rozhodl o bodu navíc pro Vítkovice.