prvním soupeřem v roce 2018 byly florbalistky Olomouce

První zápas letošního roku odehrály chodovské lvice 7.1. a to proti nepříjemnému soupeři FBS Olomouc na domácí hale SH Jižní Město.

Od prvního momentu Olomouc rozhodně nebyla horším týmem, ba naopak hostující hráčky předváděly velmi slušný výkon a lvice se, až na jednu výjimku v podobě tyčky od kapitánky Terezy Urbánkové, nedostávaly do šancí. Domácí hráčky lehce uklidnila v 6. minutě Magdaléna Plášková, která po asistenci od Gabriely Tožičkové otevřela skóre zápasu. Ta samá hráčka v 9. minutě nastřelila břevno olomoucké branky, ale zápas byl stále velmi vyrovnaný. Naštěstí se do konce první třetiny trefily Tereza Urbánková a následně i Adéla Jůzová, takže každá domácí pětice zaznamenala jeden gól a Chodov již měl slibný náskok.

Po začátku druhé třetiny se znovu trefila Magdaléna Plášková, ale obraz hry se moc neměnil. Zajímavou situaci pak vytvořila domácí golmanka Kristýna Provázková, která přesným výhozem vyslala do úniku Gabrielu Tožičkovou a ta jen těsně neproměnila. Tempo hry poté polevilo a Chodov si vzal timeout. Ve 35. minutě přidala další chodovský gól Martina Řepková a do konce třetiny se již nic zásadního nestalo.

Ve třetí třetině diváci znovu viděli skoro stejný obraz hry, jako v předchozích třetinách. Olomouc i Chodov si vytvářeli šance, ale nikdo se neprosadil. Hostující tým si poté v 56. minutě vzal také timeout a Chodov se v následné minutě naposledy v tomto zápase prosadil, jmenovitě Nela Jiráková a to z trestného střílení, po faulu olomoucké golmanky na Martinu Řepkovou. Poté se již jenom dohrávalo.

Tento zápas rozhodně nepatřil pro domácí mezi povedené, ale 3 body zůstaly na Chodově a to je to hlavní. Nejlepší hráčkou se zaslouženě stala golmanka Kristýna Provázková, která nepustila ani jednu z 21 střel hostujících hráček. Olomouc se prezentovala velmi dobrou hrou a rozhodně si nezaslouží, být na úplném konci tabulky, kdyby hostující hráčky proměnily alespoň nějakou ze šancí, mohlo by to být docela drama.

Komentář k utkání domácího trenéra Lukáše Procházky: "Neochota podstupovat souboje, fungovat v základních věcech, nasazení, kvalita přihrávky... prostě dnes nefungovalo vůbec nic...a bohužel se v průběhu zápasu nepodařilo ani nic moc změnit. Musíme se zamyslet a začít znovu od základu. Věříme, že příště už náš výkon bude opravdu lepší, pokud ne, tak to asi dopadne špatně."

Komentář k utkání hostujícího trenéra Petra Dadeje: "Dnes tomu chyběl gól, dokázali jsme s Chodovem tři třetiny běhat a až do konce utkání být nebezpeční. Dnes rozhodla zkušenost soupeře a jeho vyšší kvalita, kdy využil naše individuální chyby. Děkuji soupeři za utkání, děkuji olomouckým fanouškům, kteří nás podpořili přímo na hale a na dálku gratuluji našim dorostenkám k vítězství na PFC 2018!"


Generální
partner

Partneři
klubu