Jednotlivé reprezentace do 19 let oznámily v uplynulém týdnu nominace na MS U19, které se od 8. do 12. května uskuteční v kanadském Halifaxu. Chodov bude mít na MS hned 4 zástupce ve dvou reprezentačních týmech. 

V nominaci české reprezentace, která bude opět patřit k aspirantům na medaili, se objevilo chodovské trio Šimon Doubek, Daniel Eremiáš a Martin Řezáč, v nominaci Slovenska se pak objevil Matej Stopka.

Šimon Doubek a Martin Řezáč měli "jistotu" již delší dobu, neboť se objevili mezi 14 hráči, kterým dal realizační tým klid na přípravu už po únorovém Polish Cupu. Daniel Eremiáš se do nominace probojoval na poslední chvíli, když se mu povedlo vyléčit problémy s kolenem a od 17. února naskočil do 14 zápasů KB ligy juniorů. Těsně před branami nominace zůstal Michal Strnad, který s týmem absolvoval celý reprezentační cyklus, ale na poslední chvilku se na něj nedostalo. S týmem alespoň odcestuje na závěrečné soustředění a zůstává jedním z prvních náhradníků.

Svého zástupce bude mít Chodov poprvé i v reprezentaci Slovenska. Do kádru se probojoval útočník Matej Stopka, který na Chodov přestoupil před sezónou z Trenčína a v KB lize letos odehrál 32 zápasů, ve kterých zaznamenal 24 bodů.

V tomto týdnu proběhla také nominace na historicky první akci reprezentace U17, kterou čeká mezinárodní turnaj v Chomutově. I v této nominaci má Chodov své zástupce, když se dvacítkou hráčů objevili Petr Majer a Jakub Dufek.


Generální
partner

Partneři
klubu