Jeden velmi zajímavý rekord letos vytvořily chodovské týmy a jelikož jde o vytvoření absolutního možného maxima, tak bude velmi těžké, aby ho v budoucnu nějaký klub vyrovnal. Tento rekord zároveň potvrzuje skvělou práci celého klubu napříč všemi kategoriemi! A o co že vlastně jde?

Český florbal má 10 soutěží, které končí celostátním finále, ale v 1. lize mužů a 1. lize žen logicky nemůžeme mít zástupce a veteránská liga je trochu bokem, takže zbývá 7 soutěží a Chodov měl v semifinále každé z nich svého zástupce!

Vzhledem k tomu, že působíme v Praze, která je jasně nejsilnějším regionem republiky, tak je velmi složité vůbec postoupit na republiková finále. Navíc když se jedná i dívčí i chlapecké kategorie. Chodovu se to letos podařilo a navíc se následně ještě prokousal v každé z nich minimálně do semifinále a vytěžil 4 stříbrné medaile!

Muži skončili po základní části na 3. místě, následně vypadli v semifinále a vzhledem k finálové účasti Vítkovic skončili na 4. místě. Ženy skončily v základní části na 2. místě a v play off tuto pozici obhájily, když padly až v Superfinále a pověsily si na krk stříbrné medaile. 

Junioři zakončili základní část KB ligy na 4. místě a v play off byli jen kousek od finále. Nakonec však museli hrát o bronz a skončili na 4. místě. Juniorky základní část ovládly a ve vyřazovacích bojích prošly až do finále, kde se musely sklonit před Tigers a skončily stříbrné.

Dorostenci šly z divize Prahy a Středních Čech jako 2. nejlepší tým. Prošli předkolem a následně při závěrečném víkendu až do finále, kde těsně podlehli Bohemce a připsali pro Chodov další stříbro. Dorostenky skončily v divizi Prahy a Středních Čech na 3. místě, prošly přes těžké předkolo a následně v play off víkendu došly až do finále, po kterém se staly 4. chodovským týmem se stříbrem.

Starší žáci vyhráli náročnou košovou základní část a na MČR byli kousek od finále, když padli v prodloužení, ale nakonec jim zbyly oči pro pláč, když v zápase o 3. místo nezvládly nájezdy a skončili na 4. místě. 

K tomu všemu je třeba dodat, že starší žákyně ovládly náročnou divzi Prahy a Středních Čech, ale protože oficiální MČR v této kategorie neexistuje, tak nemohly svou pozici obhajovat na republikové úrovni. V ostatních soutěžích mládeže sice výsledky nehrají hlavní roli, ale to, že všechny naše týmy zakončily sezónu v nejvyšším koši, je dalším jasným důkazem fantastické práce celého klubu.

Na rekordní sezónu je patřičně hrdý i prezident klubu Michal Bauer, který pamatuje všechny etapy klubové historie a ta současná mu dělá obrovskou radost: „Vzpomínám na etapy v klubu, kdy jsme měli poměrně slušný vršek (muže, ženy) a skoro žádnou kvalitu v základně, vzpomínám na etapy, kdy jsme měli silný vršek a velmi průměrnou základnu, řada hráčů a hráček nám v dorosteneckém a juniorském věku odcházela do jiných klubů s kvalitnějšími týmy v těchto kategoriích. Ta neskutečně silná pyramida v obou složkách od žáků/žákyň až nahoru je prostě famózní a ukazuje obrovskou sílu našeho klubu a kvalitu našich klubových pracovníků i trenérů, za což jim patří upřímný dík! Zlato nám prostě letos nebylo souzeno, ale jsme na té nejchytřejší možné cestě. I proto považuji skončenou sezónu za nejlepší v klubové historii, cítím hrdost a snad větší radost, než kdybychom získali titul v dospělé kategorii a dole bylo pusto :-) !!!!"

A o komentář jsme samozřejmě poprosili i toho, kdo tomu všemu velí po sportovní stránce. Také sportovní manažer Ondřej Neuman neskrývá nadšení: “Končící sezónu 18/19 hodnotím jako významný a úspěšný krok vpřed z pohledu celého klubu. Vnímám jí jako velmi úspěšnou zejména z pohledu prakticky kompletního propojení našich klubových struktur od dětí po dospělé, napříč kategoriemi, týmy, i “větvemi” kluků a holek. Chodov tím za mne dokončil další klíčovou etapu vývoje celé organizace. Historicky jsme vždy dokázali zacílit na úspěchy - malé či větší, ale tím pravým úspěchem pro mne je, že nyní opravdu zřetelně kráčíme všichni po stejné cestě, kde se úspěch stal především synonymem pro samotný dennodení život klubu - nikoli v podobě počtu medailí, ale v podobě hodnot a smyslu naší činnosti, který zosobňují naši hráči, hráčky, trenéři, rodiče a členové klubu v našem společném fungvání. Z našeho prvotního cíle - “být úspěšní” se dnes stala naše cesta a výsledkové úspěchy, které tuhle cestu lemují, jsou dílčí odměnou a impulsem k další společné práci. Mým velkým přáním je, abychom takto a ještě lépe fungovali dále a vytvořili skutečně výjimečné prostředí, které nám dá možnost dlouhodobě a pravidelně reprezentovat naší cestu a naplňovat slutečný potenciál naší vize WE ARE CHODOV. Přestože je sezóna v celkovém pohledu velice úspěšná, já vím, že dokážeme i dále být lepší a lepší a za tuto motivaci, chuť a vkládanou energii upřímně děkuji všem našim členům, přátelům, fanouškům a také soupeřům, kteří nás ženou dál!”

Takže díky všem trenérům a trenérkám, hráčům a hráčkám, ale samozřejmě také rodičům a fanouškům za fanstastickou rekordní sezónu!

#wearechodov


Generální
partner

Partneři
klubu