Mistrovství světa juniorů začně v kanadském Halifaxu 8. května a Chodov na něm bude mít hned 3 zástupce, kteří budou nosit dres České republiky. Ty vám postupně představíme a vyzpovídáme. Rozhovor se Šimonem Doubkem si můžete přečíst ZDE, povídání s Danielem Eremiášem ZDE a dnes vyzpovídáme Martina Řezáče.

Martin Řezáč na sebe výrazně upozornil již na Czech Open 2017, když byl nejproduktivnějším českým hráčem v elitní kategorii turnaje. Od té chvíle se pohybuje v mužském áčku a zahrál si třeba i na Champions Cupu ve Finsku. Po celý cyklus také patří do kádru juniorské reprezentace a je jejím nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem, když v 17 zápasech zaznamenal 29 bodů za 22 branek a 7 asistencí.

Juniorské MS je specifické svým termínem po skončení sezóny. Kolik sil ještě zbylo po náročné sezóně, během které si zasáhl do 65 zápasů v Superlize, KB lize juniorů a reprezentaci?
Sezóna byla asi nejnáročnější, co jsem zažil. Po ukončení klubové sezóny jsem měl ještě naplánovanou přípravu na MS, většinou lehčí tréninky, abych se nějakým způsobem udržoval v kondici. Tréninky jsem kombinoval s odpočinkem a regenerací. Věřím, že po fyzické stránce jsem ready.

Do odletu zbývají poslení dny, už na sobě pociťuješ nějakou nervozitu?
Jediná lehká nervozitka je asi zatím z následující maturity. Ta florbalová přijde nejspíš až na místě nebo v lepším případě vůbec.

Juniorské MS je pro mladé hráče vždy obrovskou motivací. Byla ta touha ještě o to větší, že se hraje v Kanadě?
Touha jet na juniorské MS byla stejně veliká nehledě na destinaci. Nakonec je jedno, kde se mistrovství koná. Jedeme tam pinkat florbal a stejně moc kanadských přírodních krás neuvidíme, možná z okýnka.

V celém cyklu jsi nejlepším střelcem reprezentace a tým na tebe určitě bude spoléhat i na MS. Jak se v této roli cítíš?
Popravdě jsem o této informaci neměl ani tušení. Je to příjemná věc, ale pro mě nijak zvlášť důležitá. Uplynulý cyklus je minulostí a nyní budou rozhodovat výkony v Kanadě. Letíme tam se sestavou plnou střelců a o gólový přísun se bude starat více lidí. Samozřejmě budu rád, když týmu pomůžu i v tomto směru nějakou brankou.

Mnoho hráčů má juniorské MS jako vrchol své kariéry a ta potom spíš upadá. Jaké cíle máš do budoucna ty?
MS v Kanadě beru jako vrchol juniorské “kariéry”, uzavření nějaké etapy. Poté začíná ta čistě mužská. Rád bych pokračoval na Chodově a dále se zlepšoval. Snad to výše psané upadání výkonnosti nenastane, doufám. :))

Na Chodově působíš od starších žáků a prokousal ses až do Superligy a národního týmu juniorů. Jak moc ti právě Chodov a třeba zkušení spoluhráči pomohli?
Na Chodově máme nadstandardní podmínky, tréninky v super tempu. Hodně mi pomohly mezinárodní utkání na klubové úrovni, tam si myslím, že jsem načerpal spoustu zkušeností proti top světovým hráčům. Cenné zkušenosti se snažím sbírat i od spoluhráčů v áčku během tréninků.

Týmovým cílem je asi medaile, ale s jakým osobním cílem na MS odjíždíš?
Osobní cíl týkající se gólů nebo asistencí nemám. Chtěl bych hrát kvalitně do obrany a cokoliv navíc dopředu budu brát jako příjemný bonus. V pětce bychom chtěli hrát florbal, který nás (a snad i vás) bude bavit.

Tak držíme palce!


Generální
partner

Partneři
klubu