I druhá posila chodovských mužů zaklekne do brankoviště a stejně jako Michal Rebro přichází ze střešovického Tatranu. Brankářskou dvojici elitního chodovského týmu doplní Vojtěch Šimůnek, který přichází na přestup.

Osmnáctiletý rodák ze západních Čech působil ve Střešovicích poslední 4 sezóny a podílel se na všech úspěších dorosteneckých a juniorských týmů včetně letošního juniorského titulu. V posledním cyklu juniorské reprezentace se pohyboval mezi brankáři, kteří bojovali o účast na MS, odchytal 8 reprezentačních zápasů, ale nakonec mu nominace na zlatý šampionát, i kvůli zranění z konce sezóny, těsně utekla.

Nyní se Vojtěch Šimůnek přesouvá na Jižní Město a bude sbírat první zkušenosti v seniorském florbale. Kromě boje o místo v superligovém brankovišti bude moci sbírat zkušenosti i v 1. lize, kde bude mít možnost střídavých startů v rámci spolupráce s kunratickým Startem.

K nové akvizici se vyjadřuje hlavní trenér mužů David Podhráský: „Ačkoliv jsme to původně nečekali, tak jsme nakonec museli přivést hned dva brankáře. Jsem rád, že se nám to podařilo a s dvojicí Rebro – Šimůnek jsme velmi spokojeni. Od Vojty jsme s Honzou Barákem cítili velký zájem působit na Chodově a to pro nás bylo klíčové. Je to talentovaný brankář, který své kvality již mnohokrát prokázal a věříme, že jsme mu schopni nabídnout takový mix tréninků a zápasů, aby mohl výkonnostně nadále růst. Do chodu A-týmu také zapojíme naše mladé brankáře ročníků 2001 a 2002 a věříme, že i pro ně to bude velká motivace.“

A jaké pocity má čerstvá chodovská posila? „Když se mi ozval Chodov, tak to pro mě byla jasná volba! Po čtyřech sezónách v Tatranu se těším na nové výzvy a nový kolektiv a novou sezónu.“

Vojtovi přejeme hodně, ať se mu na Chodově daří a těšíme se na jeho výkony!


Generální
partner

Partneři
klubu