Olympiáda dětí a mládeže, která se konala v Liberci, je a skončena a má ji za sebou i 16 zástupců a zástupkyň Chodova. A vedli si skvěle! Vždyť hned 15 z nich přivezlo medaili a většina z nich patřila ke klíčovým hráčům svého týmu. Tak se na to pojďme podívat!

Chlapeckou kategorii ovládl tým Prahy, když ve finále zdolal Moravskoslezský kraj. Na vítězství v turnaji se podílelo kvartero chodovoských starších žáků Matěj Jambor, David Moudrý, Antonín Votava a především Lukáš Kafka, který byl největší hvězdou Prahy, ale i celého turnaje. Vždyť většinou nastupoval v obraně a za 9 zápasů nasbíral 22 bodů a řádil především v play off. Ve čtvrtfinále zaznamenal 2+2, v semifinále 4+0 a ve finále zaznamenal hattrick! Činili se i ostatní. Matěj Jambor zazamenal 8 bodů (5+3), Antonín Votava zaznamenal 7 bodů (6+1) a David Moudrý 5 bodů (2+3).

Bronzovou medaili v turnaji chlapců získali Středočeši, když v semifinále podlehli Praze, ale v zápase o 3. místo porazili na nájezdy Liberecký kraj. Na bronzovém úspěchu se podílel brankář Marek Poráč a útočník Martin Škorpa, který zaznamenal v turnaji 2 branky.

Střední Čechy nakonec zlato odvzly a bylo to zásluhou dívek. Ty ve finále zdolaly Olomoucký kraj a výrazně se na tom podílel Marie Wijasová, která ve finále zaznamenala 2 branky a celkově získala v turnaji 8 bodů (6+2). Zlato si na krk pověsila i chodovská posila pro mnovou sezónu Vendula Kolkusová, která v turnaji nasbírala 7 bodů (6+1).

No a medaili si odvezl i divčí tým Prahy, ve kterém měl Chodov vůbec největší zastoupení. Pražandy v semifinále těsně podlehly Olomouckému kraji a v zápase o 3. místo přetlačili Jihomoravský kraj. V brance Prahy v turnaji nastupovala Karolína Bačková a výrazně se prosazovaly i všechny lvice v poli. Lucka Bohumínská zaznamenala 11 bodů (10+1), Kristýna Jirásková 8 bodů (3+5), Dominika Horáčková 5 bodů (4+1) a dařilo se i obránkyním Adéle Niederlové (0+3), Barboře Fáčkové (1+1) a Tereze Míkové (0+2).

Rozhodně nesmíme zapomenout ani na jedinou chodovskou hráčku, která si medaili neodevezla. Nicméně Nikola Skoková reprezenotavala Jihočeský kraj a ten reálně na medaile pomýšlet nemohl. Nicméně sama Nikola na sebe výrazně upozornila, když jako jedna z nejmladších hráček turnaje táhla svůj tým 15 body (10+5).

Olympiáda dětí a mládeže je tedy skončena a můžeme se těšit na rok 2021 a doufat, že florbal zůstane v jejím programu. 

Všem účastníkům i medailistům gratulujeme a určitě se k jejich úspěchu ještě vrátíme!


Generální
partner

Partneři
klubu