Ledově klidný Tom Ondrušek se v úterý večer dvakrát postavil v UNYP Areně k nájezdu. Dvakrát tasil forhendovou kličku, dvakrát vykoupal reprezentačního kolegu a brankáře Sparty Martina Beneše. Díky šikovnosti svého elitního střelce Chodov porazil pražského rivala 7:6 po nájezdech a po třetí výhře ovládl svou skupinu ve Vrcholové části Poháru Českého florbalu. A hodně vidět byla i posila z FBC Ostrava Jiří Bauer.

Na první branky hlučná návštěva 264 fanoušků v hale na Podvinném mlýnu nečekala dlouho. V 5. minutě se prosadil Jiří Koutný, o tři minuty později jej dorážkou napodobil starší bratr a kapitán Chodova Martin Koutný.

Jiří Bauer, obránce známý svou tvrdou hrou, se před úvodním hvizdem nechal slyšet, že letos nepřekročí v Superlize hranici deseti trestných minut. Uvidíme, každopádně ve 13. minutě pykal za hrubost a z trestné lavice sledoval, jak Michal Pažák propaluje svého jmenovce Rebra.

V 15. minutě srovnal Matěj Čermák, ale poslední slovo v první třetině měli hosté díky střele Tomáše Sýkory, který úspěšně zaléčil virózu, která ho vyřadila z víkendového teambuldingu v Ústí nad Labem.

Přetahovaná pokračovala i ve druhé dvacetiminutovce. Chodov odskočil na rozdíl dvou gólu zásluhou Michala Strnada. Ale Křenek a následně Ujhelyi skóre opět srovnali. Stejný scénář se odehrál i v závěrečném dějství, Bauer svým šestým gólem za tři pohárové duely po přesunu z Ostravy trefil vedení 5:4, ale Sparta zásluhou Křenka využila i svou třetí přesilovou hru v utkání.

Pro srovnání: Chodov za 60 minut využil ze tří možností jednu výhodu přesilové hry.

Do konce utkání padly ještě dvě branky, skórovali Mikeš a po asistenci nezastavitelného Ujhelyiho (v utkání fantastických 2:4) opět Pažák. Na stavu 6:6 nic nezměnilo ani pětiminutové prodloužení hrané ve třech hráčích v poli bez možnosti nahradit brankáře čtvrtým borcem. Rozhodnout musely nájezdy. Konec znáte, první tři série přinesly jen dva góly (Ondrušek/Juha), ale ve čtvrtém kole se chodovský kanonýr nemýlil podruhé. A jelikož Juhovu kličku zlikvidoval Rebro, radovat se mohl mužský A-tým. Mužem utkání na modrobílé straně byl autor gólu a jedné asistence Jiří Koutný.

"Na srpnový termín to byl od obou týmů slušný zápas. Pro nás to byla první velká prověrka léta a zvládli jsme ji slušně. Ukázala nám však i hluchá místa ve hře. Vítězství si vážíme a těšíme se na Superligu," zhodnotil duel David Podhráský, jehož svěřenci v předchozích utkáních Poháru porazili Karlovy Vary 20:1 a Ústí nad Labem 7:4.

Soupeř Chodova pro osmifinále vzejde ze souboje "slabších" týmů mimo elitní soutěž.