Tradiční reprezentační termín na přelomu ledna a února přinesl zápasové akce tři reprezentačních celků, kterých se zúčastnila desítka chodovských hráčů a hráček. Mužská reprezentace bez ztráty kytičky proplula kvalifikačním turnajem v Lotyšsku a zajistila si účast na prosincovém MS ve Finsku, juniorky v podobném stylu ovládly turnaj v Polsku, kde spráskali i výběr Švýcarska a junioři ve Švýcarsku zažili dva rozdílné zápasy, když po vítězství nad domácím celkem schytali debakl od Finska.

Kvalifikační turnaj v Lotyšsku byl vzhledem k dění okolo národního týmu hodně sledovaný a omlazený český tým na něm uspěl. Kvarteto chodovských hráčů Tom Ondrušek, Tomáš Sýkora, Martin Pražan a Mikuláš Krbec utvořilo první českou formaci s novopečeným kapitánem a bývalým chodovským hráčem Patrikem Dóžou elitní formaci a průběh turnaje si velmi pochvalovali. 

„Atmosféra byla uvolněná a myslím, že jsme si to všichni užili. Nejdůležitější prověrkou byl zápas s domácím Lotyšskem a pro náš pocit a klid do budoucí práce bylo důležité, jak jsme ho zvládli, a to především při hře 5 na 5,“ shrnuje kvalifikaci Tom Ondrušek. Právě zápas s Lotyšskem byl hlavní prověrkou na turnaje, kde česká reprezentace jinak potkala florbalové trpaslíky z Lichtenštejnska, Španělska a Nizozemí.

Juniorky mají za sebou poslední zápasovou akci přes startem květnového MS, které bude hostit Švédsko. A prověrka to byla velmi povedená. Český tým, jehož součástí bylo i chodovské kvarteto Vanessa Keprtová, Kristýna Lechnerová, Nela Havlínová a Mária Havlíčková, ovládl všech 5 zápasů včetně závěrečného proti Švýcarsku. Tomu juniorky na cestu z Polska naložily devět branek. 

Obránkyně Chodova a národního týmu Vanessa Rebecca Keprtová je vzhledem k MS velmi optimistická: „Rozhodně máme ambice a kvalitní tým, jenom s tím musíme správně naložit a nic nepodcenit jako teď na Polish Cupu, kde jsme se soustředili zápas od zápasu, ať už šlo o “slabší” tým nebo na konci turnaje, kde nás čekalo Švýcarsko. MS je zase úplně jiný turnaj a bude to velmi náročné, ale určitě máme šance. Ukázaly jsme, že můžeme hrát vyrovnané zápasy se Švédkami a dokonce porazit Finky, ale každý zápas je jiný.“

Právě zápas se Švýcarskem ukázal, že tým má obrovskou sílu, ale i Vanessa si uvědomuje, že není čas létat v oblacích: Zápasy se Švýcarkami mají vždycky své kouzlo. Za celý cyklus jsme s nimi hrály nejčastěji a opravdu každý zápas se vyvíjel jinak. Na domácím EFT jsme prohrály, takže teď jsme jim měly co vracet a myslím, že se to povedlo. Velký podíl na tom mají trenéři a celý realizační tým. Na lavičce je skvělá atmosféra a panuje obrovská podpora a důvěra. Což určitě velmi pomáhá našim výkonům. Tentokrát jsme to byly my, kdo proměňoval gólové šance a taky nás podržela gólmanka. Nepřestaly jsme hrát ani za stavu 6:1 v náš prospěch a v koncovce už jsme je k ničemu nepustily.“

Junioři jsou pořád ještě na startu nového cyklu a zažili rozporuplný turnaj ve Švýcarsku. V prvním zápase přetlačili domácí výběr, ale druhé utkání nastavilo kruté zrcadlo, když čeští mladíci dostali od Finska 18 branek. Ve Švýcarsku se představili Petr Majer a také obránce David Horký, který svou první zápasovou akci v reprezentaci zhodnotil: „Jsem moc vděčný za nominaci, tréninky před odjezdem do Švýcarska i samotná utkání pro mě byly přínosem. Líbila se mi také atmosféra, kterou jsme v týmu vytvořili. Proti Švýcarsku to nebyl lehký zápas. Úvod jsme mohli zvládnout lépe, v první třetině jsme se nedrželi pokynů trenérů, ztráceli jsme balóny ve středním pásmu a z toho dostali 2 góly, hráli jsme zbrkle v útočném pásmu a málo na balónku. Další dvě třetiny jsme ale zvládli mnohem lépe, plnili jsme taktické pokyny, diktovali tempo utkaní a Švýcary k ničemu nepustili.“ 

Jenže pak přišel zápas s Finskem a to byla jiná jízda. Fini byli rozhodně lepší, hráli jednoduše, dávali si přesné a rychlé nahrávky do pohybu a kvalita zakončení byla úplně jiná než naše, v tom vidím největší rozdíl a také prostor pro naše zlepšení. Já osobně jsem se naučil vážit si míčku a soustředit se více na správná rozhodnutí, abychom zbytečně nepropadali. Díky celé akci jsem získal skvělé zkušenosti, které se mi budou hodit. Určitě jsem dostal i další motivaci k tomu, abych na sobě dal pracoval a mohl se znovu podívat do reprezentace.“ Uzavřel reprezentační týden mladý obránce, který se již pravidelně připravuje s chodovskými muži.


Generální
partner

Partneři
klubu