Po včerejším oznámení příchodu Dana Kašovského je tu další skvělá zpráva. Chodov se dohodl se zkušeným útočníkem Martinem Koutným, který se na Jižní Město přesouvá z Brna.

Devětadvacetiletý útočník byl v hledáčku Chodova již před minulou sezónou, když se vracel ze svého švýcarského angažmá. Nakonec se však rozhodl pro návrat do Brna, kde v minulé sezóně nosil i kapitánskou pásku. Po sezóně obě strany opět zasedly k jednacímu stolu a dospěly ke společné dohodě. Důvody změny působiště ozřejmuje sám Martin Koutný: „Důvody mého přesunu lze hledat ve více rovinách, kromě té florbalové se jedná o další krok v mé civilní pracovní kariéře, nezanedbatelná není ani vůle zkusit život v dalším prostředí. Co se týče florbalu, i přes zájem dalších klubů, byl pro mě Chodov jasnou volbou. Rozhodl určitě dlouhodobý zájem klubu o spolupráci, ambice velmi silného týmu a zdejší přístup k florbalu obecně. Těším se velmi na tuto velkou výzvu, nový kolektiv a pevně věřím ve společné úspěchy!“

Z angažování osminásobného reprezentanta má obrovskou radost hlavní trenér Chodova David Podhráský. „O angažování Martina jsem velmi stál. Jedná se o výborného a zkušeného florbalistu, který by do jisté míry mohl nahradit Ondru Mikeše. Především je to však charismatická a silná osobnost, která by měla získat silnou pozici v kabině a takových je ve florbale obecně málo,“ shrnuje přínos chodovský trenér.

Martin Koutný v dosavadní kariéře nastupoval v dresu Bulldogs Brno, ze kterého si odskočil pouze na dvě sezóny do švýcarského Zugu. V extralize dosud nastoupil k 191 zápasům, ve kterých zaznamenal 229 bodů (121+108).

Prezident klubu Michal Bauer nám k tomu řekl: „Naše přestupová politika se v posledních letech výrazně změnila. Výhled na složení mužstva máme připravený přibližně na pět let dopředu, i když samozřejmě do hry vstupují pak různé faktory (osobní motivace, hráčů, jejich zdravotní stav, rodinná i finanční situace atd.). Takže bych tento scénář nazval jakýmsi jízdním řádem pouze pro ty lepší vlaky :-). Doplňujeme A týmy už jen na určitých vybraných (hráčských nebo osobnostních) postech, posily dlouhodobě sledujeme a zaměřujeme se na úzkou skupinu oslovených. Letos to vypadá, že u mužů nám z našich pěti jmen vyjdou minimálně tři, což je vynikající bilance. Od příští sezóny věřííme, že naše potřeba bude ještě nižší, protože nám začínají dorůstat naše silné ročníky talentovaných hráčů, kteří mají aspirace i kvalitu na extraligu. Martina považuji za vysoce inteligentního hráče a zralého člověka, který ví, co v životě chce. Věřím, že u nás získá velkou chuť do florbalu a odehraje minimálně dvě skvělé sezóny. Také věřím, že se s vedením Bulldogs Brno dohodneme na rozumných podmínkách jeho přestupu na Chodov.“

Martin je volný hráč beze smlouvy a oba kluby již zahájily jednání o podmínkách jeho uvolnění do Chodova. K definitivnímu dotažení by tak mělo dojít během července a následně se Martin naplno zapojí do přípravy. Zatím se připravuje pod vedením kondičních trenérů individuálně v Brně.


Generální
partner

Partneři
klubu