Po prvním hracím víkendu čtvrtfinále play off Livesport Superligy platí mezi Chodovem a Vítkovicemi vyrovnaný stav 1:1. V sobotní bitvě svěřenci Davida Podhráského sestřelili favorita a zvítězili 7:3, o druhý bod přišli v neděli až v nájezdech. Po 60 minutách platil stav 4:4.

Série se za stavu 1:1 přesouvá na Jižní Město, v sobotu je začátek naplánován na 19:00, v neděli o půl hodiny později, hrát se bude před televizními kamerami ČT sport. V dalších čtvrtfinále Mladá Boleslav, Tatran i Sparta vedou po domácích duelech 2:0.

Dorazte naše muže na domácí duely podpořit, potřebují vás!

Jak to na ostravské Dubině o víkendu vypadalo? Chodov měl do sobotního utkání skvělý vstup, po 31 vteřinách hry Tom Ondrušek rychle rozehrál volný úder a na středu odskočený Ondřej Vošta hrající s kapitánskou páskou, kterou mu na play off přenechal Marek Vávra, se nemýlil. Ve 13. minutě Vošta nabil Mikuláši Komárkovi, který propálil Součka podruhé. Vítkovice snížily v 19. minutě, když přesilovou hru nařízenou za hrubost Davida Horkého využil ranou na první tyč Hubálek.

Po 40 minutách byla nálada v chodovské kabině ještě lepší. Na branku Marka Vávry sice odpověděli domácí slepenými brankami Zubka s Gattnarem, vedení 5:3 ale vrátili Chodovu Komárek s Petrem Majerem. Ve třetí části Majer zkompletoval hattrick, když využil pasy Jiřího Bauera s Radimem Slunečkem.

Karel Hodík ve třetí části odolal velkému střeleckému náporu ostravského týmu, pochytal všech 12 střel, a muži zvítězili 7:3. Vítkovice tak porazili po šesti předchozích ligových porážkách a poprvé od 16. února 2019.

„Do detailu jsme si prošli vzájemné zápasy ze základní části, ukázali jsme si naše chyby ve třetích třetinách, které nám hrubě nevyšly. Poučili jsme se, ubránili jsme jejich dlouhou hru 6 na 5 a oslavili jsme zasloužený úspěch," komentoval průběh prvního střetnutí Mikuláš Komárek, za dvě trefy a jednu asistenci vyhlášený nejlepším hráčem Chodova.

Do nedělního zápasu nastoupily Vítkovice dle očekávání aktivně, do poloviny duelu si vytvořily dvoubrankový náskok, dvakrát se prosadil exchodovský Matejčík. V čase 30:28 snížil ve vlastním oslabení po fantastické akci Petra Majera Marek Vávra a ráz utkání se změnil. Na gól Hubálka odpověděli Ondřej Vošta, znovu Vávra a utěšenou střelou na bližší šibenici Daniel Eremiáš.

Náskok muži neudrželi, hattrick zkompletoval Matejčík a v normální hrací době skončilo utkání 4:4. Desetiminutové prodloužení nabídlo šance na obou stranách, Hodík ale předvedl skvělý zákrok maskou a Souček pochytal pokusy Bauera, Vošty i Komárka. V trestných stříleních byl úspěšný z chodovský exekutorů jen Tom Ondrušek, a vítězství Vítkovic rozhodly úspěšní střelci Bräuer s Bestou.

„Bod jsme tady nechali, ale určitě jsme nebyli horším týmem. Hodně lidí nám nevěřilo, ale my jsme dokázali svou sílu. Snažíme se to soupeři dělat co nejvíc nepříjemný a zatím jsme úspěšní. Věřím, že vyřadit Vítkovice je v našich silách," okomentoval druhý duel Ondřej Vošta.

Své postřehy poskytl i hlavní trenér David Podhráský. „Za celý víkend jsme odvedli dobrou práci. Do druhého utkání jsme se obdivuhodně vrátili a otočili skóre. Měli jsme i hodně šancí, ze kterých jsme utkání mohli zlomit na svou stranu, pak přišly nájezdy, bohužel, stav je 1:1. Doma chceme navázat na naše výkony, být zase silní v defenzivě. Předpokládám, že nastoupíme Adam Delong, čímž síla Vítkovic ještě vzroste. Uvidíme, jak to dopadne."

Kromě skvělého florbalu a 18 branek nabídly první dva souboje i celkem jedenáct vyloučení, lítá bitva bude pokračovat o víkendu. Jak si muži povedou? Vyrazte se přesvědčit na vlastní oči na Jižní Město.