O uplynulém víkendu úsěpšně vstoupili do nové sezony elitní dorostenci v rámci vzniklého projektu Floorball Group.

V sobotu 14.9.19 vyjelo družstvo Start98 na dobře známou Slunetu v Ústí nad Labem. Prvním soupeřem jim byl tým Karlových Varů.Od začátku zápasu jsme udávali tempo, byť soupeř hrozil z nebepečných protiútoků. Postupným soustředěným výkonem a kvalitně odvedenou prací do obrany jsme dokráčeli až k vítězství 11:0. (3:0,4:0, 4:0). Do zápasu se postupně zapojili i tři hráči ze starších žáků a nabírali cenné zkušenosti od svých starších spoluhráčů.

Druhé utkání nás čekal soupeř z Chomutova, který v dopoledním zápase dlouho trápil favorita ze Střešovic. 

Zápas kluci odehráli v 10 hráčích do pole. Než se kluci rozkoukali z rychlejší hry, už to bylo 0:3 pro soupeře a my měli plnou hlavu starostí. Postupem času se nám začalo více dařit, začali jsem střílet góly a více si věřili a rozhodně jsme nesložili zbraně. Ve třetí třetině jsme se dostali na dostřel a rozdílu dvou branek, závěrečná siréna ale náš velmi poctivý a nadstandartní výkon ukončila. Druhé utkání řídil nejvíce kapitán Marek Matoušek, který rozdával milimetrové přihrávky na své spoluhráče. Jak sám hodnotí první kolo? " V prvním zápase jsme přesně plnili pokyny trenéra a zaslouženě jsme vyhráli rozdílem třídy. Ve druhé zápase jsme sice prohráli, ale makali jsme celý zápas a hráli, jako tým. I přes hru na dvě formace jsme podali velmi dobrý výkon a trenéři nás pochválili za odvedenou práci"

Příští kolo čeká tým Startu těžká zkouška proti Tatranu a Ústí nad Labem.

V neděli 15.9.19 odjel tým Chodova do Českých Budějovic, kde nás čekal zápas s Plzní a Milevskem.

V zápase s Plzní jsme se od začátku snažili hrát útočný a aktivní florbal, což se nám v úvodní třetině dařilo a i když soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků a důrazu u naší branky, tak Ondra Hnátek za svá záda nepustil žádný gól. Postupným navyšováním gólového účtu jsme dokráčeli k vítězství 14:2.(6:0, 4:1,4:1) Nutno vyzvdihnout výkon našeho brankáře, který byl velmi jistým článkem. O polovinu našich branek se postarala dvojice Škorpa a Dufek. 

Do druhého zápasu se změnila sestava jednotlivých formací a do zápasu jsme šli s jasným cílem hrát svou hru, držet se pokynů trenéra a hrát co nejvíce s míčkem. Svojí úspěšnou premiéru v první lize dorostenců si připsal brankář starších žáků Josef Šedivý, který pokryl všechny pokusy soupeře a připsal si čisté konto. Toto utkání bylo dlouho dobývání obranného postavení soupeře a spousta našich střeleckých pokusů chytil brankář soupeře. Naše trpělivá hra a neustálá hra s míčkem přinesla své ovoce a konečné skóre se zastavilo na 10:0(1:0, 1:0, 8:0) pro naše barvy. Kapitán David Horký hotnotil dnešní dvě utkání: " Jsem rád, že jsme zvládli první utkání a napadalo nám spousta branek, to se poté hraje samo. Nepolevili jsme ani za rozhodnutého stavu a stále jsme chtěli hrát. V prvním zápase jsme obas zmatkovali v obraně, na tom musíme zapracovat. Druhé utkání bylo rozdílné, soupeř hrozil jen z ojedinělých situací po našich chybách, ale dokázali jsme si s tím poradit. Šli jsme si celé utkání za svým a nepolevili jsme."

Kluci si připsali dvě vítězství a příště se utkají znovu v Budějovicích proti Panthers Praha a domácím týmem Budějovic.

FG


Generální
partner

Partneři
klubu