Chodov má druhou posilu pro novou sezónu a opět do útočných řad. Stal se jí odchovanec FBC Ostrava a bronzový medailista z nedávno skončeného juniorského šampionátu Dan Kašovský. Po příchodu Ondřeje Bachtíka se jedná o dalšího perspektivního hráče, který v mládežnických kategoriích vynikal nad většinou svých vrstevníků.

Přestože byl do letoška věkem stále junior, tak už má na svém kontě 41 extraligových zápasů, ve kterých zaznamenal 27 bodů (21+6). Výrazně na sebe upozorňoval také v juniorské lize, kde během 92 zápasů zaznamenal 180 bodů (87+93). Výrazně se tak podílel na mistrovském titulu FBC Ostrava v sezóně 2013/14, kdy také skončil na 2. místě v kanadském bodování soutěže, když ve 20 zápasech získal 70 bodů (31+39). Zapomenout nesmíme ani na čerstvý reprezentační úspěch. Dan byl totiž členem bronzové juniorské party z MS ve Švédsku. Přestože nenastupoval v základní sestavě, tak byl drobný útočník se 4 góly třetím nejlepším českým střelcem.

K angažování talentovaného útočníka řekl pár slov hlavní trenér Chodova David Podhráský: „Dana jsem sledoval dlouhodobě a poprvé jsme byli v kontaktu již před minulou sezónou. Nyní po maturitě nazrál čas a jsem rád, že Dan kývl na naši nabídku. Věřím, že na Chodově nalezne perfektní podmínky pro svůj florbalový rozvoj a do budoucna se stane jedním z tahounů týmu.“ A jak se na přesun na pražské Jižní Město dívá sám bronzový medailista z nedávného MS?

„S Chodovem jsem byl skrz Davida v kontaktu již loni a po letošní maturitě jsme si definitivně plácli. Cítil jsem, že potřebuju nějakou změnu, novou motivaci a impuls. Mým cílem je prosadit se na Chodově do základní sestavy a být platným hráčem. Věřím, že se mi to podaří a na novou sezónu se moc těším,“ říká čerstvá chodovská posila, která si odbude extraligovou premiéru v dresu Chodova proti FBC Ostrava, ze kterého na Jižní Město přichází.

Oba kluby se již spolu dohodly na odstupném, které se rozhodly nezveřejňovat. 


Generální
partner

Partneři
klubu