Pokud se v případě Prague Games mluvilo o velmi specifickém ročníku, kterého se nakonec účastnily pouze týmy z Česka a Slovenska, pak Czech Open je letos úplně jiný turnaj. Přes všechny absence a omezení však bude tradiční srpnová akce hodně sledovaná.

Chodov bude mít na turnaji dvojí zastoupení. V elitní ženské kategorii, kterou bude hrát 7 českých týmů systémem každý s každým, budou bojovat lvice, které turnaj využijí k budování výrazně omlazeného týmu, což potvrzuje hlavní trenér Lukáš Procházka: "Bude to skvělá herní prověrka. Holky potřebují odehrát co nejvíce kvalitních zápasů a to nám aktuální systém umožňuje. Bude to pro nás zejména o nasbírání potřebných zkušeností, žádné výsledkové cíle si nedáváme."

Druhým chodovským týmem budou junioři, kteří původně chtěli hrát kategorii U21, ale nakonec se poperou s výrazně zkušenějšími týmy v kategorii PRO. Očekávání před turnajem popisuje Adam Havránek, který tým na Czech Open povede jako hlavní trenér: “Na CO pro nás bude důležité vidět především technickou a fyzickou vyspělost v porovnání s dospělými hráči. Zároveň v týmu chceme začít budovat první herní principy a automatismy, ze kterých budeme chtít v průběhu sezóny v zápasech těžit.”

Naopak muži letos Czech Open vynechávají a důvody ozřejmuje David Podhráský: „Původně jsme Czech Open chtěli hrát, ale když bylo jasné, že nebudou moci dorazit zahraniční týmy, vytratil se hlavní motiv naší účasti. Nakonec tento týden využijeme ke kvalitnímu tréninku na hokejkách i v posilovně a budeme fandit holkám a juniorům.“

Oba naše týmu budeme samozřejmě bedlivě sledovat a informovat na našich sociálních sítích. 


Generální
partner

Partneři
klubu