Červenec je tradičně, s výjimkou Prague Games, florbalové chudší, ale teď už je tu srpen a s ním se florbalový koloběh rozbíhá naplno. Mládežnické týmy se točí na soustředění ve Smržovce a elitní týmy pomalu začínají myslet na start sezóny. To znamená i první zápasové přípravy. Ženy se chystají na Czech Open, muži a junioři zamíří na United Floorball Games do Švýcarska.

Ženy mají za sebou úvodní soustředění, které strávily stejně jako mládež ve Smržovce, a ve čtvrtek 5. srpna vstoupí do letošního Czech Open. V základní skupině na ně čekají souboje s FBC Ostrava, Panthers Praha a Tatranem Střešovice. Pro ženský tým tak bude i výrazně okleštěný Czech Open dobrou herní prověrkou. V zápasech by se už měly objevit i všechny posily v čele s navrátilkyní Magdalenou Pláškovou. O změnách v kádru lvic jsme psali ZDE.

Muži a junioři letošní Czech Open vynechávají a o týden později vyrazí do švýcarského Zugu. Muže čeká turnaj s názvem United Floorball Games, v rámci kterého se utkají s úřadujícím švýcarským mistrem Floorball Köniz, s domácím Zugem a nakonec se Sarnenem. Juniory čeká série tří přátelských utkání, ve kterých se utkají se švýcarskými týmy do 21 let. Čekají je hodně zvuční soupeři. Nejprve domácí Zug, následně Wiler Ersigen a nakonec GC Zürich.

S výjimkou zápasu našich juniorů z Wilerem, budou všechny ostatní utkání k vidění prostřednictvím videopřenosů. Odkazy na jednotlivé zápasy přineseme později.

Ještě než muži vyrazí do Švýcarska čeká je zahájení poutě domácí pohárovou soutěží, když se v úterý 10. srpna na domácí půdě střetnou s Vinohrady. Další dva zápasy vrcholové fáze této soutěže je čekají po návratu ze zahraničí a to konkrétně 24. srpna na hřišti Ústí a 31. srpna na Spartě.


Generální
partner

Partneři
klubu