Už jen pár hodin dělí Lvice od finále Poháru. A kdo že jsou soupeřky? Chtělo by se říct – jako obvykle, zase ty Vítkovice. Mnohé zkušenosti s vypjatými vzájemnými duely má i chodovská kapitánka Daniela Frantíková, která nyní tým povede s páskou na ruce za cílem v podobě zlaté medaile.

Jak viděla obránkyně s číslem 10 dosavadní průběh pohárové soutěže? „Cesta byla zatím podobná dřívějším ročníkům. Začaly jsme proti slabším soupeřům, kde se mohly předvést i některé juniorky a postupně jsme se dostávaly dál a dál, až do semifinále s Tatranem, což byl hodně těžký a vyrovnaný zápas, který rozhodl jenom jeden gól vstřelený chvilku před koncem. Z obou stran to bylo hodně opatrné. Bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu, všichni věděli, o co se hraje. Naštěstí pro nás to padlo do té správné branky,“ popisuje.

Teď už se ale chodovský kádr naplno chystá právě na Rytířky. „Utkání s Vítkovicemi bývají ty nejlepší zápasy v sezoně, takže to očekávám i od tohohle střetnutí. Bude asi ovlivněno tím, že se hraje jen 3x15 minut, takže na všechno bude míň času. Ale i tak si myslím, že stejně jako vždycky v zápasech s Vítkovicemi padne hodně gólů a bude k vidění spoustu soubojů a emocí,“ sděluje Frantíková.

A co bude důležité podle zkušené florbalistky k triumfu? „Pro nás bude klíčová pevná obrana a hlavně trefování brány. V posledních zápasech máme s efektivitou v zakončení trochu problém, ale věřím, že ve finále se to zlomí a my tak pohár obhájíme a konečně Vítkovice porazíme. Uděláme pro to maximum!


Generální
partner

Partneři
klubu