Chodovské lvice zažívají jedno významné loučení. Kariéru se totiž rozhodla ukončit jedna z nejvýraznějších osobností našeho ženského týmu, brankářka Hana Ranochová.

Hanka v našem dresu debutovala v roce 2015, kdy jako velká naděje Českého florbalu přišla z Vítkovic. Ihned po svém příchodu se zařadila mezi opory týmu, což dokládá pohled na statistiky. Celkem odchytala na Jižním Městě téměř dvěstě extraligových duelů a další přidala v pohárových zápasech. 

“Každá pohádka jednou musí skončit a teď nadešel čas ukončit i tu mojí. Na těch pár let, které jsem na Chodově zažila budu vzpomínat celý život. Na ty pěkné věci, i ty zlé, na lidi, kteří se mi zapsali do života a kteří mě hodně naučili. A těm všem patří mé velké poděkování. Od Míši Marešové a Ondry Neumana, kteří mě na Chodov přivedli, po Lukáše Procházku, se kterým náš tým dokázal nemožné a s úplně novým složením dokráčel v nelehké sezóně až do SFF. Jedno speciální poděkování ale jde ke dvěma lidem, kteří jsou jedineční a byli mi nejvíc na blízku. Kiki Provázková a Christy. 

Golmani prý spolu mívají zvláštní pouto a tohle musím dvakrát podtrhnout. Společně jsme spolu zažily několik finále poháru a pohár mistrů v ČR. Jedna věc mě ale bude mrzet už navždy. A to, že jsme společně nevystoupaly na stupínek nejvyšší. To je teď ale úkol jiných. Florbal mi hodně dal a stejně tak i vzal. Každá jízda si vybírá svou daň a já ji teď musím začít splácet. Věřím, že se ale i nadále budeme potkávat na zápasech na Jižním Městě.” uzavírá svou aktivní hráčskou kariéru naše Hanče Ranochová.

Svými často neskutečnými zákroky se podepsala pod několik výrazných úspěchů našich lvic. Mezi ty nejvýraznější patří určitě pohárový triumf z roku 2020 a také několik medailí z Extraligy. Kromě týmových cen získala Hanka také několik těch individuálních. V sezóně 2020/2021 byla zvolena nejlepší brankářkou Extraligy žen.

“Nadhled, spolehlivost, klid, velké charisma a především absolutní nesobeckost a tým na 1.místě - a takhle bych mohl pokračovat tím vším, co zdobí “Hanče” celou dobu co jí znám. Díky tomu se zde zařadila mezi ikonické postavy týmu i klubu a patří jí za to nejupřímnější poděkování. Hanče je nejen fantastickou golmankou, ale především lidským X-faktorem, který mnoho let působil v kabině našich žen. Měla vždy výrazný vliv na tom, že i týmy se silnými osobnostmi se dokázaly zformovat pro jeden cíl a i díky tomu dlouhodobě patříme k elitním a předním týmům v ČR.

Poslední 2 sezony jsou toho pak důkazem, protože právě ona společně s Janou Christianovou stály za tím, že i přes významnou generační proměnu se podařilo tým udržet na výkonnostním vrcholu. A co si budeme povídat, těžko si představit, že ještě někdy uvidíme v brankovišti jednoho klubu dvě nejlepší brankářky. My tu možnost měli i díky Hanče mnoho let. Jejich vztah Kiki Provázkovou a následně zejména s “Christy” byl příkladnou ukázkou profesionality, protože obě by byly v jakýchkoli jiných týmech jasnými jedničkami. Přesto se dokázaly “podělit” o Chodovskou branku z níž vycházela neskutečná kvalita a opora pro celý tým.

Je velká škoda, že řada menších i větších zdravotních komplikací nedovolí Hanče pokračovat, ale věřím, že až si trochu odpočine od florbalové rutiny, podaří se nám najít model, v němž bude moci své nesčetné kvality a zkušenosti předávat novým generacím. Za celý klub ještě jednou moc děkuji Hanče za všechny roky. Bylo mi ctí a potěšením tuto spolupráci sledovat i zažívat tak významnou dobu a etapu našeho klubu.” dodává sportovní manažer klubu Ondřej Neuman.

Hanče, za celý klub děkujeme a přejeme ti jen to nejlepší do další životní etapy.


Generální
partner

Partneři
klubu