Další víkend, další zápasy v podání lvic. To už je rovnice, která se doufejme nějaký čas nezmění. Chodovské ženy mají za sebou nabitý víkend, kdy sehrály dvě utkání Extraligy žen. V sobotu se bohužel musely vypořádat s porážkou od střešovického Tatranu, tedy aktuálního konkurenta v boji o třetí příčku soutěže. Velmi vyrovnaný duel nakonec skončil vítězstvím soupeře o dvě branky. V neděli lvice hostily v jihoměstské hale Jičín. V tomto klání byly favoritkami a svou roli potvrdily. Především díky koncovce první části a druhé periodě se mohly radovat ze zisku tří bodů po výhře 8:3.

Proti Jičínu byla vyhlášena nejlepší hráčkou čerstvě osmnáctiletá Patricie Suchanová. Věkem stále ještě juniorka zaznamenala svou první trefu v ženské nejvyšší lize a mimo to se prezentovala povedeným výkonem v prvním útoku po boku Elišky Chudé a Karolíny Suché. Právě florbalistka z Mariánských Lázní v rozhovoru prozradila, co jí spojuje s Eliškou Krupnovou, svůj pohled na víkend či jestli jí provází nervozita.

Jsi jednou z nových tváří na Jižním Městě, co rozhodlo pro tvůj příchod?

Tak ono to vzešlo především z toho, že jsem v Plzni působila s Ivanou Vachovcovou, která je nyní také na Chodově. Ta mi řekla o tom, že je možnost to jít zkusit s ní, a já pak jen čekala, jestli bude Luky chtít, abych také zůstala.

Takže pro tebe bylo důležité, že přijdete takhle ve dvojici?

Samozřejmě jsem byla ráda, že sem nemusím jít sama, protože jsem celkem nervák, co se týče nového kolektivu. (smích)

Obavy se ale byly zbytečné, ne?

Přesně tak! Holky jsou skvělý a jsem mezi nimi maximálně spokojená. Ze začátku jsem byla lehce nervózní z každého dalšího tréninku, ale postupem času to odeznělo a já si konečně říkám, že už jsem tu jako doma a na tým se pokaždé těším.

Příchodu na Chodov tedy nikterak nelituješ?

Vůbec ne! Naopak jsem hrozně šťastná, že se mi naskytla taková příležitost.

Sama jsi zmiňovala, že jsi před tím byla v Plzni. Našla jsem si ale, že si začínala v Mariánských Lázních, stejně jako aktuálně nejlepší hráčka světa. Je pro tebe Eliška Krupnová vzorem?

To je pravda. Začínala jsem tam a opravdu mě překvapilo, že chodila i na stejnou základní školu. (smích) Každopádně já nějak žádný vzor moc nemám. Eliška ale rozhodně patří mezi hráčky, od kterých bych si ráda něco vzala!

A nyní to máš jak?

Nyní studuji střední školu v Plasích a bydlím v Plzni, kde mám byt, protože na intru by nebyla možnost se dostávat třeba na většinu tréninků. Celkově by to bylo složité a asi bych nemohla vůbec být na Chodově, takže dojíždím jak do školy, tak na tréninky z Plzně vlakem.

Ve spojitosti s náročným režimem posledních týdnů Extraligy to musí být opravdu obtížné.

Ano. Já sice jezdím na dva tréninky místo tří, ale tím, že hrajeme v podstatě každý víkend oba dva dny, tak i tak je to pro mě dost náročné. Ani škola tomu moc nepomáhá a někteří učitelé moc netolerují to, že někdo nesedí jen doma u počítače. Ale pro mě je asi největší problém to, že se právě moc nevídám s rodinou v Mariánských Lázních. Zatím to nějak všechno zvládám s velkou pomocí mého taťky, i když to je, jak to je a doufám, že to budu zvládat i nadále.

Když už se přesuneme k poslednímu víkendu. V sobotu jste absolvovaly velkou bitvu ve střešovické Stodole, která nakonec skončila prohrou 4:6. Jaké z toho zápasu máš dojmy?

Samozřejmě nás zklamalo, že jsme nebraly tři body. Měly jsme dost šancí, které bohužel neskončily v síti a podle mě nám chybělo i trochu toho štěstí. Tatran naopak dobře využil své přesilovky, to sehrálo také velkou roli na konečném výsledku. Ale jsem pyšná na holky, jak to zvládly. Celou dobu jsem je s ostatníma, co také nehrály, podporovala z lavičky! Jsme také rády, že jsme si v neděli spravily chuť výhrou v duelu s Jičínem.

Cítila jsi, že byly soupeřky hodně namotivované? Vede je bývalá trenérka Chodova a už v srpnu na Czech Openu bylo znát, že to v podstatě berou jako play-off.

Ano, to už jsme si říkaly před zápasem, že Tatran je vždycky hodně namotivovaný. Někdy až moc. Čekaly jsme, že ani teď tomu nebude jinak. Chtěly vyhrát stejně tak jako my, jen se jim to podařilo o něco lépe. My se teď můžeme do odvety ponaučit a připravit se tak, abychom ty tři body příště získaly naopak my!

V tom druhém zápase jste si tedy spravily chuť, jak si sama zmínila. Ty jsi hned v úvodu otevřela skóre, čímž sis připsala premiérovou trefu v Extralize. Poté si dokonce byla vyhlášena nejlepší hráčkou. Jaké z toho máš pocity?

Tak pocity z toho mám opravdu skvělé, jak z otevření skóre, tak z prvního gólu. A holkám díky za vytvořenou akci, kde jsem mohla být u koncovky!

Předpokládám, že sis hned schovala míček a velkou radost z gólu musela mít také Ady Jůzová, která už se těší, že přispěješ do týmové pokladny.

Ano, už ho mám popsaný a schovaný. A také předpokládám, že Ady má radost. (smích) Holky mě hned upozornily, když jsem přišla na lavičku, že se bude platit.

To mi je naprosto jasné. V nedělním duelu sis také zkusila zahrát v prvním útoku s Eliškou Chudou a Kajdou Suchou, jaké to bylo?

S holkami jsem byla naprosto spokojená. Hrálo se mi s nimi vážně dobře ještě, navíc mi pomohly vstřelit první gól. Opravdu ale není nic, co bych jim vyčetla, právě naopak! Celkově celá lajna byla fakt super a doufám, že to není naposledy, co jsem s nimi zahrála. Doufám také, že i ony byly spokojené se mnou!

Nesmíme opomenout také první pětku soupeře. Jičínská elitní formace, ve které jsou i ex-chodovské hráčky, vám chvílemi dost zatápěla.

To je pravda. Chvílemi jsme měly co dělat, aby nám tam nepřistály další branky, jelikož právě tyto hráčky nám vstřelily všechny obdržené góly. Jsme ale rády, že jich nepadlo víc.

Co si myslíš, že nakonec rozhodlo? Neboť ta první třetina byla opravdu především ve skóre dlouho vyrovnaná a na 5:2 jste zvyšovaly až v posledních vteřinách.

No v té druhé třetiny jsme se víc zvedly, zlepšily jsme také hlavně důslednost do obrany. Dále nám pomohly přesilové hry, kde to holky zahrály fakt skvěle a skoro ze všech padl gól. Pak mi přišlo, že Jičín už nešel po výhře tak, jako na začátku utkání.

Je ale také pravda, že ta poslední třetina skončila lépe právě pro Jičín, který jednou skóroval a kosmeticky tak upravil skóre na 3:8 z jeho pohledu.

Ano. V poslední třetině nám hlavně chyběla ta koncovka, ve které jsme neměly moc štěstí. Naopak Jičín se jednou prosadil, ale i přesto jsme dokázaly vyhrát s velkým náskokem a bereme tři důležité body!

Nyní vás čekají hned tři zápasy, z toho dva proti nebezpečné Ostravě. Co od těchto duelů očekáváš?

Očekávám, že rozhodně ani jeden zápas nebude lehký, především pak utkání s Ostravou. Mají opravdu velice kvalitní celý tým a nenechají nám nic zadarmo. Bude to hodně náročné, jelikož tenhle víkend byl taky dost těžký, a máme kratší dobu na regeneraci. Zkusíme ale načerpat dostatek sil, nahecovat se a vyhrát všechny tři utkání!


Generální
partner

Partneři
klubu