První část sezony mají chodovští junioři úspěšně za sebou. Ovládli kvalifikační skupinu a zajistili si vstupenku mezi 12 nejlepších týmů republiky. Nyní čekají na dokompletování elitní společnosti a následně rozehrají skupinu, ve které se bude bojovat o mistrovský titul.

Velmi specifický systém má již několik let nejvyšší liga juniorů. Během úvodního měsíce se do velké míry rozhoduje o úspěšnosti či neúspěšnosti sezóny. 32 účastníků soutěže se letos rozdělilo do 8 kvalifikačních skupin, z nichž pouze vítězové postupovali přímo mezi elitu. Chodovu byla do skupiny nalosována Sparta a dva plzeňské kluby Slavia a FBC.

V průběhu 6 zápasů ztratili chodovští mladíci jediný bod za výhru po nájezdech nad Spartou. Právě souboje s pražským rivalem měly dle předpokladů rozhodnout o vítězi skupiny. Chodov z nich vydoloval 5 bodů a jelikož proti oběma plzeňským týmům nezaváhal vyhrál skupinu s náskokem 7 bodů právě před Spartou. 

Individuálně byli nejvíce vidět Karel Hodík, který strážil branku v obou zápasech proti Spartě a chytil soupeři hned 6 trestných střílení, a produktivní duo Matěj Netrefa a Antonín Votava. Matěj Netrefa využil tzv. Institut 2002 a ve 5 zápasech zaznamenal 10+3. Věkem dorostenec Antonín Votava bodoval ve všech 6 zápasech a celkem zaznamenal 9+3.

Nyní mají junioři volný víkend, během kterého se rozhodne o posledních 4 účastnících. Poté se rozehraje skupina, ze které 8 nejlepších týmů postoupí do play off. 


Generální
partner

Partneři
klubu