28. ročník mezinárodního turnaje Czech Open je minulostí a týmy Chodova i Floorball Group o sobě dali pořádně vědět. Vůbec největšího úspěchu dosáhl tým chodovských juniorů, který došel až do finále nově vzniklé kategorie U21.

A právě u našeho stříbrného týmu musíme začít. Úspěch tohoto týmu je totiž o to pozoruhodnější, že se rodil pozvolně a nečekaně a především, že ho dosáhl extrémně mladý tým. V kategorii do 21 let neměl Chodov ani jednoho hráče staršího 18 let a také třeba dva hráče ve věku 15 let. V základní skupině junioři porazili „jedenadvacítku“ Churu, ale následně podlehli Black Angels a Wileru, což je poslalo do oprav. V těch si poradili se Stockholmem a postoupili do čtvrtfinále. V něm dlouho tahali za kratší konec, ale nakonec Spartu udolali čekalo je semifinále proti Churu, který ve skupině porazili. V těsné bitvě zvítězili chodovští junioři 2:1 a stál před nimi poslední soupeř. Bohužel „jedenadvacítka“ Wileru byla i podruhé nad síly našeho týmu, ale i stříbrné medaile jsou fantastickým úspěchem a povzbuzením do sezóny. Patnáctiletý Lukáš Kafka byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem kategorie do 21 let a v elitní pětce bodování se umístili Petr Majer a Jirka Lebada, který nastupoval za tým Startu, který prošel až do semifinále, kde podlehl pozdějšímu vítězi, ale i tak si hráči Startu pověsili na krk cenné bronzové medaile.

V nejsledovanější kategorii muži ELITE se chodovský tým prezentoval velmi dobrými výkony a stál na prahu semifinále. V základní skupině Chodov podlehl Pixbu 2:4, ale následně si jednoznačně poradil s Pardubicemi a švýcarským Malans, což ho posunulo do osmifinálové skupiny. V ní chodovští hráči vyválčili remízu se švédským Hollvikens a následně zdolali Spartu, čímž se dostali na 2. místo skupiny a postoupili do čtvrtfinále. Play off zápas s velmi dobře hrající Bohemkou byl hodně emotivní a došel až do samostatných nájezdů. V těch byla Bohemka úspěšnější a Chodov tak skončil na 5. místě. Turnaj se velmi podařil Mikuláši Krbcovi, který byl nejproduktivnějším českým hráčem turnaje.

Pouť lvic letošním turnajem poznamenal hned první zápas. V něm podlehly švédskému gymnáziu Umea, a přestože následně zdolali českou reprezentaci do 19 let i švédský Göteborg, tak šly do silné somifinálové skupiny bez bodu. V této skupině se lvicím nepodařilo zdolat ani jednoho z pozdějších finalistů a po prohrách s Pixbem a Klotenem pro ně turnaj skončil.

Kromě týmu Startu do 21 let nasadily kluby Floorball Group ještě dva další týmy. Start v kategorii PRO překvapil ve skupině favorizované Karlovy Vary, ale následně vypadl v opravách s Plní, která posléze postoupila až do finále této kategorie. Traverza nasadila tým do kategorie OPEN a v základní skupině jí o jednu branku ve skóre uniklo vítězství. To ji poslalo na složitější cestu, během které si poradila se švédským Systemslussena, ale o kolo dál nezvládla nájezdy s týmem Černošic.

Závěrem musíme zmínit i úspěšné působení reprezentace juniorek na letošním Czech Open. Juniorky se dostaly až do čtvrtfinále, ve kterém vypadly s pozdějšími vítězkami Pixbem Wallenstam. V reprezentačním dresu se proháněl i kvartet chodovských lvic ve složení Nela Havlínová, Mária Havlíčková, Vanessa Rebecca Keprtová a Kristýna Lechnerová.

Nečekaný úspěch juniorů ozářil letošní Czech Open a opět ukázal, že se o budoucnost nemusíme bát. Teď už pomaličku začínají zraky všech florbalistů a florbalistek směřovat ke startu sezóny, ale ještě nás několik letních florbalových akcí čeká, tak sledujte naše kanály!


Generální
partner

Partneři
klubu