"A s číslem 97 nastoupí Michal Rebro. Takzvaný Žebráááák!" Lineup Chodova v pondělním televizním utkání proti Spartě (7:1) ve 12. kole Superligy vyřkla sváteční ústa. Tečku za Růžovým měsícem PINK BUBBLE udělal herec, moderátor a úspěšný reklamní režisér Jakub Kohák. Jak se mu ve Sportovní hale Jižní Město líbilo?

Dobře, dal si klobásu a kávu, prohlédl si halu a na tribuně sedící A tým žen. Zapomněl tam stylovou čapku a taky měl oficiální povinnosti.

Kohák, který florbal a desítky dalších sportů jak sám říká, závodně provozuje, do mikrofonu vyhlásil zahajovací šestici Chodova a následně dle růžové tradice coby VIP host vhodil úvodní buly. O první přestávce pak společně s prezidentem Chodova Michalem Bauerem předal delegaci z PINK BUBBLE včetně ředitelky Martiny Šmukové šek na 179 tisíc korun. A pak už 45letý šprýmař chvátal na videorozhovor. Plný ruchu ze hřiště, nadsázky i humoru, jak jinak...

Kubo, prozraď, jaký jsi florbalista?
"Florbalu jsem se poměrně dlouho věnoval. Ten sport mám rád, je to běhavé, kamarádské a nebojím se říct docela i tvrdé. Takže na stupnici 1 až 10 dávám devítku. To jde! Na ligu bych si samozřejmě troufl, když to tady vidím, ha, proč ne!" (smích)

Dnešní utkání proti Spartě udělalo symbolickou tečku za Růžovým měsícem s PINK BUBBLE. Co ty a charita?
"Samozřejmě dobrý! Když mě osloví nějaký prima subjekt, jako jste vy, rád pomůžu. Dnes konkrétně jsem tady v dresu PINK BUBBLE, takže „Fuck the Cancer“. Pod to se moc rád podepíšu."

Vybrali jsme nakonec 179 tisíc, které poputují za dětmi bojujícími s onkologickým onemocněním, to jde, ne?
"Je to moc pěkný počinek a gratuluju k tomu!"

Viděl jsi jednu třetinu utkání, hrál druhý tým se třetím, pražské derby. Co jsi na to říkal?
"Zaujalo mě to, že ti hráči jsou veskrze hezcí lidé, hezcí kluci. Dbají na sebe a někteří z nich i voní. To za nás nebylo. (smích)"

Co filmařina? Už máš vysněný scénář, na který řadu let čekáš?
"Ano, bude to film o florbalu. Ale také o prohře, o vítězství, o přátelství a lásce."

Na další odpovědi Jakuba Koháka se podívejte ve VIDEU. Co vzkázal hráčům a proč si nevzal florbalku?


Generální
partner

Partneři
klubu