Ondřej Štefek je chodovským odchovancem. Patří mezi členy nadějného ročníku 2005, který postupně klepe na brány juniorského a možná i mužského týmu. Ondrovo jméno většinou nenajdete na prvních příčkách bodování, přesto vždy patří ke klíčovým hráčům svých týmů a trenéři ho cení pro jeho vysokou herní inteligenci. V letošní sezoně nastoupil již ve čtyřech různých soutěžích a i o tom bude mluvit v dalším rozhovoru z cyklu Mladé hvězdy.


SESTRY LÍSKOVCOVY: FLORBAL SE DOMA ŘEŠÍ DENNĚ!


VOTAVA: BEACH MĚ KOMPLEXNĚ PŘIPRAVIL!


JEDNOU BYCH CHTĚLA HRÁT V ZAHRANIČÍ, ŘÍKÁ FÁČKOVÁ


Jak se aktuálně cítíš?

Teď jsem zrovna zase v karanténě, ale jinak to celkem jde.

Začátek tvé sezony hodně ovlivnil covid a čtrnáctidenní karanténa. Jak moc tě to zasáhlo?

Tak mě to zase tolik nevadilo, jelikož jsem měl klidný průběh a myslím si, že mě to nijak extra nezasáhlo.

Ročník si začal v chodovském dorostu, pak ses přesunul do Startu hrát primárně juniory a nakonec ses vrátil opět na Chodov a rovnou do juniorky. Jak jsi tyhle změny vnímal?

Já byl za tu změnu do Startu rád, jelikož jsem tam dostával více času ve hře a celkově mě to posunulo. Když jsem se vrátil do Chodova, tak jsem vlastně rovnou šel do juniorů, což bylo super, protože dorostenecká soutěž, na rozdíl od té juniorské, hráče moc neposune.

Mohou tyto posuny v rámci Floorball Group, které hráčům nabízejí více soutěží, být velkou konkurenční výhodou?

Podle mě určitě jo, máme možnost se posouvat do vyšších soutěží a díky tomu se zlepšovat.

V chodovské juniorce už máš na kontě i 4 branky. Jak vzpomínáš na tu premiérovou?

Na ten kus si moc dobře nevzpomínám, ale myslím, že to bylo proti Liberci do prázdný branky.

Očima trenéra Jirky Pochopa

Ondra je na hřišti vidět hlavně díky skvělé poziční hře, dokáže být včas na správném místě. Je také dobře takticky připravený a dokáže spoluhráče ve své pětce výborně zorganizovat. Začínají si ho všímat i kolegové z juniorského týmu, kde také prokazuje své schopnosti a kvalitu. Věřím že jako kapitán dotáhne letošní dorostenecký tým hodně daleko! Celá generace ročníků 05+06 by si úspěch zasloužila, držte nám palce!

Ročníky 2005 a 2006 byly na Chodově hodně silné. Především v žákovských kategoriích jste získali hodně úspěchů. Jak na tyhle doby vzpomínáš?

Na tuhle dobu vzpomínám asi nejraději, protože jsme toho dokázali opravdu dost a hlavně v tom týmu byla taková pohodová atmosféra, nic se tam nějak nehrotilo a vše fungovalo dobře.

V dorosteneckém a juniorském věku se začínají výkonnostní nůžky rozevírat. Vnímáš, že už se takhle parta přeci jen trochu roztrhala?

Určitě je to znát víc než dřív, ale zase nějak to moc nevnímám.

Ty osobně máš velmi slušně nakročeno. Jaké jsou tvé osobní cíle a sny?

Cíle mám asi takové, že bych se chtěl podívat do áčka asi jako každý na Chodově. Můj sen je hrát v zahraničí v jedné z top lig a reprezentovat naši republiku.


Generální
partner

Partneři
klubu