Prázdniny jsou v plném proudu, a přestože se virus snaží znepříjemňovat nám život, jako každý rok i letos se další měsíc ponese ve znamení letního soustředění naší mládeže. V letošním roce budeme za zpřísněných hygienických opatření "okupovat" Smržovku. V tomto článku pak budeme průběhy jednotlivých soustředění a kategorií tradičně sledovat a přinášet Vám aktuální informace. Sledujte proto nejen tento článek, ale samozřejmě také naše oficiální kanály na sociálních sítích.

Elévové FG - 28.7 -2.8.2020-

Úterý 28.7.2020

Přijeli jsme na penzion v pořádku a nikomu se nic nestalo. K obědu jsme měli špagety. Potom jsme si nastavili základní pravidla a šli na trénink, kde jsme měli úvodní halový a venkovní trénink. K večeři byli výborné borůvkové knedlíky. Poté jsme šli na další trénink, kde jsme hráli 5 na 5. Pak jsme šli zpět na penzion, kde jsme ukončili první den šli spát.

pokoj číslo 10 - Bert Mann, Adam Bauch, Pavel Rychtařík, Michal Brabec

Středa 29.7.2020

Druhý den jsme začali výbornou snídaní a švédským stolem. Poté jsme vyrazili na halový trénink, kde jsme trénovali techniku a vedení míčku. Poté ještě venkovní hry v čele s oblíbenou vybíjenou. Následoval oběd, kde jsme měli kuřecí řízek s bramborem. O odpoledním klidu se někteří šli vykoupat do bazénu. Odpolední trénink byl zaměřen na hru 3 na 3 a kruhový trénink. Po večeři, ke které jsme měli šunkofleky, jsme se šli ještě vyklusat a protáhnout. Tím zakončili druhý den.

pokoj číslo 8 - Honza Němeček, Matěj Sechovec, Pepa Charouzek, Tomáš Jurko, Denis Ledvinka, Michal Mičánek

Čtvrtek 30.7.2020

Třetí den jsme začali ranním výběhem ke kostelu, pak jsme šli na snídani a vyrazil na trénink. Ten jsme strávili venku na hřišti, kde jsme trénovali koordinaci, a druhá půlka šla do tělocvičny, kde kluci měli připravenou opičí dráhu. K obědu jsme měli rýži s masem a omáčkou. Poté jsme vyšli na odpolední trénink v hale, tam jsme pilovali techniku a hru s míčkem. Po dobrém výkonu kluků přišla odměna v podobě bazénu, kde se kluci pořádně vyblbli. Následovala večeře, k té jsme měli plněné knedlíky uzeným masem, které byli víc než dobré. Večerní trénink v hale jsme strávili hrou pět na pět. Den jsme zakončily druhou večeří.

pokoj číslo 11 - Dušek Lukáš, Kavaliér Ondřej, Jonáš Kubů, Zietek Tonda

Pátek 31.7. 2020

Čtvrtý den jsme jako obvykle snídaní a pak se přesunuli na místní fotbalové hřiště Spartaku Smržovka, kde jsme odehráli turnaj. Po obědě jsme se šli vykoupat a pak vyrazili na další trénink, kde jsem trénovali v hale. Poté přišel delší odpočinek a večeře. Den jsme zakončili večerním herním tréninkem a druhou večeří.

Pokoj číslo 9 - Tobík Klas, Patrik Vondrák, Adam Vlachynský, Robin Kraml

Sobota 1.8.2020

Poslední celý den jsme vyrazili dopoledne na hry do lesa. Zahráli jsme si spoustu her a užili si hodně zábavy. Po obědě jsme vyrazili do haly na trénink ve stylu hokejových "all-star games" a soutežili v přihravkách na cíl, střelbě na přesnost, nájezdech a dalších dovednostech. Po tréninku jsme se naposled vykoupali a po večeři odehráli finálový turnaj ve florbale.

Pokoj číslo 6 - Filip Loposury, Patrik Šenkypl, Jeník Regeti, Honza Kulhavý, Ondra Kubrický


FG - přípravka a elévky - 2.8 - 7.8.2020

Neděle 2.8.2020

Zahajovací den soustředění přípravky a elévek proběhl dle plánu. Proběhla výměna turnusu elévů za přípravku a elévky. Po krátkém vybalení a prvním výborném obědu v podobě polévky a boloňských špaget jsme se všichni těšili na trénink, který proběhl v místní hale. Trénink obsahoval opakování všech základních florbalových dovedností bez míčku i s ním. Po návratu z tréninku jsme využili hezké počasí ke hrátkám v bazénu u penzionu. Po koupání nás čekala gulášovka s pečivem a palačinky s marmeládou. Po večeři byl stále hlad, ale po florbalu, tudíž jsme vyrazili na večerní trénink věnovaný tréninkovým zápasům. Po něm děti vykoupané spokojeně usnuly.

Za celý realizační tým zdravíme domů

Pondělí 3.8.2020

Zdravíme všechny blízké hráčů a hráček. Probuzení bylo trochu deštivé, ale s plným elánem do tréninkového dne. Po vydatné snídani jsme naskočili do dopoledního tréninku v hale s ocáskovou soutěží a blikačkovými herními činnostmi. Po tréninku ve vysokém tempu přišel vhod dobrý oběd s vydatnou polévkou a lahodným kuřízkem s bramborem a okurkou. Polední klid s odpočinkem, karetními dovednostmi a přiměřeným doplněním cukrů v podobě čokoládových odměn byl dobrým startem pro odpolední tréninkový program v hale a následný přesun na venkovní hřiště. Tam jsme se vyblbli při skákání panáka, střelbě na koš, fotbálku a skákacím zrcadle. Následoval návrat k večeři na posilující luštěninovou polévku (= pochvala, jak to děti baští) a zapečené těstoviny. A jelikož sil bylo ještě dost, následoval přesun na halu na vzájemné zápasy s výzvou elévek proti trenérkám (Hanče a Monče). Dopadlo to skvěle, všichni se bavili a ještě po příchodu do penzionu a druhé večeři přišel na program taneček prohraných. A můžete jen hádat, kdo tančil. Nakonec však všichni. A pak už šupky dupky do sprchy a do postýlek. Mějte se fajn, fanděte nám na dálku a zítra očekávejte další zprávy.

Úterý 4.8.2020

Sluníčko nás sice ráno nepřivítalo, ale snídaně nás do nového dne povzbudila. Dopolední trénink byl trochu v jiném režimu na dvou sportovištích.

Venkovní hřiště s překážkami, švihadly a tělocvična s lavičkami, trampolínkou, kozou a bednou prověřily pohybovou aktivitu hráčů. Návrat na oběd s polévkou s kapáním a vepřový plátek s rýží nám byl dobrou odměnou. Po povinném poledním klidu jsme vyrazili na venkovní rozcvičení a rozběhání před halovým tréninkem. Ten byl zaměřen na různé varianty herních činností, střelecké soutěže. Troufáme si konstatovat že hráči odváděli plné nasazení a trenéři byli nadmíru spokojeni s výkony svých svěřenců. Opětovné těšení na večeři nás nepřekvapilo. Večerní program s kartami, pink-pongem, vtipy o blondýnkách a bezdomovcích byl příjemným zakončením dne. Osprchování, vyčištění zoubků a s pohlazením na dobrou noc usínáme.

Středa 5.8.2020

Tak to přišlo, slunce vyšlo, probuzení tím pádem bylo veselejší. Před snídaní nás čekalo pravidelné měření tělesné teploty - všichni prošli. Dopolední trénink v hale zaměřený na osu hřiště, střelbu a fyzickou kondici. Branky se jenom třásly a tudíž bylo možné po obědě hodně odměňovat čokoládovými vajíčky. K obědu nás zasytily plněné bramborové knedlíky s uzeným a zelím. Polední klid díky sluníčku jsme ukončili cákáním v bazénu a pochutnali jsme si na melounu.

Osvěženi jsme absolvovali odpolední tréninkový blok zaměřený na atletické a gymnastické dovednosti. K večeři nás čekala brrrr kaše se sekanou a zeleninovou oblohou. Večerní tréninkový blok znamenal urputný florbalový hrací boj čtyř týmů. Vyhráli všichni a i přežili. Výkonem se hráči přiblížili extraligovým utkáním.

Možnost druhé večeře přišla vhod. A pak už zbýval čas jen na večerní hygienu, povzbuzující slova pro zítřek a přání dobré noci.

Čtvrtek 6.8.2020

Dnes to vezmeme od konce. Penzion spí!!! Všichni hráči zvládli poslední celý den a zítra nás čeká jen závěrečné dopolední zápasové měření sil.

A teď od rána - sluníčko, vydatná snídaně, bez které by sportovci neměli být. Dopolední venkovní trénink s hrou "veverky a oříšky" a loňskou úspěšnou hrou "lasery", běžecké dráhy a prověření přeskoků přes švihadlo (nezbytná dovednost všech sportovců). A jelikož sluníčko zůstalo na obloze, tak jsme ještě pro osvěžení před obědem naskákali do bazénu. Oběd také byl a odpoledne jsme vyrazili do haly na zápasovou florbalovou výzvu asistentů. Skvělá hra!!!

Elévky ještě potrénovaly opakovanou střelbu do brány a přípravka dva na nula a přihrávku v pohybu. Následoval přesun do lesa a časová soutěž lesní zvířátkové obíhačky. Den jsme zakončili táboráčkem s opékáním buřtíků a chleba, o který byla velká pranice. Závěrečný večer byl pojatý formou tiskové konference s kulturní vložkou, kdy přišel i kouzelník. Společně se všichni velmi pobavili a objevili jsme v týmu i skryté talenty - baviče. A pak už jen do sprchy a do postýlek. Děti se již těší na zítřejší setkání se svými blízkými a slibují, že budou vyprávět a chlubit se svými výkony.

Přes FB zítra pošleme zprávu o odjezdu ze Smržovky. Brzičko na viděnou.

STARŠÍ ŽÁCI - SMRŽOVKA 7.8. - 12.8.2020

1.den - 7.8.2020 - shrnutí pokoj č. 11

Po dnešní neklimatizované cestě autobusem na soustředění, jsme se rozdělili do pokojů a šli jsme na první oběd. Po obědě jsme měli příjemný odpočinek a poté jsme šli konečně na trénink. Večer jsme se rozdělili na skupiny a hráli proti sobě zápas.


Generální
partner

Partneři
klubu