Úterní podvečer bude na kanálu ČT Sport patřit ženskému florbalu a konkrétně finálovému utkání Poháru Českého florbalu mezi Vítkovicemi a Chodovem. Vzhledem k tomu, že v minulé sezoně nebyla pohárová soutěž dohrána, vstoupí lvice do letošního finále v pozici obhájců trofeje, favoritem však bude spíše superligový lídr z Vítkovic. Chodovské lvice míří do svého šestého pohárového finále v historii, v letech 2015 a 2019 finálové klání také ovládly.

Cesta lvic začala soubojem s Litvínovem, který ve druhém kole poháru porazily vysoko 13:0. Čtyřmi body se zde prezentovala Vendula Štolbová (2+2), tři přidala také Kristýna Jirásková (1+2).

V osmifinále Chodovačky narazily na mnohonásobného mistra z Liberce. Na severu Čech si lvice zastřílely ještě víc, neboť do liberecké branky poslaly hned čtrnáct míčků. Čisté konto se chodovské brankářce Janě Christianové sice udržet nepodařilo, i tak je ale jeden inkasovaný gól za 45 minut dobrá vizitka.

Ve čtvrtfinále čekalo na Chodov derby s kunratickým Startem. Na vítězství se třemi kanadskými body podílela dvojice českých reprezentantek – Karolína Suchá (2+1) a Elišky Chudá (1+2). Po výhře 7:3 se lvice posunuly do semifinále, v němž na ně čekal střešovický Tatran.

A oproti gólovým přísunům z předchozích pohárových zápasů to v boji o vstupenku do finále byla úplně jiná pohádka. Světelná tabule po 45 minutách totiž ukazovala spíše fotbalový výsledek 1:0, jedinou střelkyní zápasu se stala Vanessa Rebecca Keprtová, která svou trefou rozhodla pouhou minutu a čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou.

Finálové utkání startuje v úterý 18. ledna v 17 hodin a přímým přenosem ho vysílá kanál ČT Sport. Je třeba také připomenout, že se hraje formátem "future floorball", tedy na 3 x 15 minut čistého času.