Rok se s rokem sešel a v semifinálových sériích se nám zopakoval loňský scénář. Lvice si proklestily cestu do Superfinále, zatímco pro muže znamenala semifinálová série konečnou.

Chodovské lvice se tentokrát vyhnuly pražskému derby a v semifinále vyzvaly sebevědomou Ostravu, která toužila po postupu do domácího Superfinále. Jenže lvice ukázaly svou sílu a ostravského soupeře zničily v nejkratším možném termínu.

Do Ostravy se jelo za stavu 2:0 pro Chodov a třetí zápas byl pro vývoj série klíčový. Lvice od začátku tahaly za delší konec lana a na startu 3. třetiny vedly 4:1. Když pak v 52. minutě zvýšila na 5:1 Gabriela Tožičková, tak bylo rozhodnuto a nic na tom nemohly změnit ani dvě branky Ostravy na konci zápasu.

Ve 4. zápase se skóre přelévalo ze starny na starnu a žádný z týmů si nemohl být ničím jistý. Vyrovnané utkání nakonec došlo do prodloužení, které trvalo 73 vteřin. Rozhodující úder zasadila symbolicky Martina Řepková, pro kterou to byl už 12. bod v sérii a 24. v celém play off! Lvice si tak po roce opět zajistily postup do Sueprfinále, které se odehraje v Ostravě 14. dubna.

Muži byli před víkendem v opačné situaci a prohrávali v sérii 0:2 na zápasy. V sobotu na Boleslav vlétli a dlouho drželi vývoj zápasu i skóre ve svých rukou. Jenže přišlo černých 14 vteřin na konci utkání a dvě branky Jana Natova, které skóre otočili.

Ani za stavu 0:3 se muži nevzdali a opět předvedli srdnatý výkon. Když ve 3. třetině překlopili skóre na svou stranu, tak se zdálo, že by mohli uspět, ale Boleslav opět skóre otočila a dokráčela ke 4. vítězství. Muži tak padli 0:4 a v letošní sezóně končí bez medaile.

O víkendu byli v akci i junioři, kteří ve 3. zápase doma zdolali Bohemku 8:7 v prodloužení a snížili stav série na 1:2. A zapomenout nesmíme ani na juniorky, které v sobotu po úžasné otočce zdolaly Tatran na domácí půdě, ale v neděli se naopak radoval soupeř a rozhodovat tak bude 3. utkání.