Rok se s rokem sešel a chodovské lvice mají na konci tradičního turnaje Czech Open opět na krku bronzové medaile. Na turnaji ztratili jediný zápas, bohužel to byla právě semifinálová bitva. Nicméně hlavním cílem turnaje bylo vyzkoušení nových vazeb a v tomto ohledu Czech Open splnil své poslání na maximum.

Základní skupinou prošly chodovská děvčata jako nůž máslem. Obrana fungovala, brankářky byly tradičně vynikající a i v ofenzivě se tým prosazoval. Byly z toho výhry nad Ostravou, Panthers a Tatranem, 9 bodů a skóre 22:3.

Ve čtvrtfinále se lvice utkaly s kunratickými Tigers a derby ovládly výsledkem 7:1, čímž si zajistily postup do semifinále, kde je opět čekal Tatran. Tomu tentokrát zápas vyšel lépe. V utkání vedl už 6:2 a ani mocný finiš už nemohl semifinálovou prohru zvrátit. Nutno podotknout, že chodovský trenér Lukáš Procházka se v tomto zápase musel obejít bez několika hráček, které z různých důvodů v sobotním programu absentovaly.

V zápase o bronzové medaile čekala na Chodov Bohemka. Tentokrát to byly lvice, kdo zvládl lépe úvod utkání. V čase 13:13 to bylo 5:1 a bylo prakticky po zápase. Chodovská děvčata si tak opět pověsila na krk bronzové medaile a hlavně si ověřila, že mohou opět pomýšlet na nejvyšší příčky. 

Spokojenost s turnajem netajil ani trenér Lukáš Procházka: "S tím, jak jsme se na CO prezentovali, jsme velmi spokojeni, hráli jsme každý zápas naplno od začátku do konce. Tým ukázal potenciál, který v něm je. Máme za sebou náročnou část přípravy, kondiční tréninky a v konci turnaje to bylo znát, už nám trochu chyběly nohy. Navíc jsme zvolili variantu užšího kádru, takže toho měly holky dost. Je to ale pořád přípravný turnaj, takže šlo spíše o sbírání informací, které si teď vyhodnotíme, abychom naši hru dostali zase na vyšší úroveň."

Individuálně se nejlépe dařilo slovenské reprezentantce Kristině Belicové, která se s 11 body (6+5) podělila o vítězství v kanadském bodování turnaje. Ve skvělém světle se pak představila i nová posila Markéta Prontekerová, která zaznamenala 9 bodů (6+3)


Generální
partner

Partneři
klubu