Už to vypadalo, že si lvice připíší druhý pohárový triumf v historii, vždyť 5 minut před koncem vedly o dvě branky. Opět se však ukázala rychlost a nevyzpytatelnost florbalu, kterou tentorkát odnesla chodovská děvčata. Po skončení zápasu totiž na tabuli svítil výsledek 8:6 pro ostravské FBC.

Lvice vstoupily do zápasu skvěle a v čase 13:33 vedly po dvou brankách Karolíny Kellovské a jedné Johany Vrbové 3:0. Jenže přišel první krizový úsek a Ostrava během 36 vteřin skóre vyrovnala! Na začátku druhé třetiny využila Ostrava přesilovku a rázem byla ve vedení. Jenže přišel další zvrat a ještě do konce druhé části hry otočily skóre na stranu Chodova Karolína Suchá a Jana Vávrová.

Když ve 46. minutě zvýšila Martina Řepková na 6:4, tak se zdálo, že si lvice zápas již pohlídají. Nestalo se tak. V čase 54:52 snížila exchodovská Jana Lacková, v čase 57:37 bylo vyrovnáno pro brance Paulíny Hudákové a když už se zdálo, že by utkání mohlo v poklidu dojít do prodloužení, udeřila potřetí v zápase Denisa Kotzurová. Lvicím zbývalo na vyrovnání 59 vteřin. Přišel oddechový čas, odvolání brankářky, ale také bohužel hřebíček do rakve z hokejky Paulíny Hudákové.

Lvice tak opět po roce odcházejí z pohárového finále se stříbrnými medailemi na krku a o to hladovější budou ve zbytku extraligové sezóny.