A-tým žen má za sebou první fázi přípravy na novou sezónu. Pojďme se podívat, jak kádr aktuálně vypadá.

Jako první se zastavíme u realizačního týmu. Přípravu a kondici má pod kontrolou i nadále Christian Morcillo Gallardo, který kontinuálně připravuje kompletní elitní dívčí týmy klubu. Hlavní změnou je pak pozice Lukáše Procházky, který se při angažování v roli hlavního trenéra ženské reprezentace ČR stáhl z role hlavního trenéra a týmu lvic bude nadále pomáhat v roli konzultanta a poradce. V rámci nově nastaveného modelu se vedení a řízení týmu chopil, ze své role sportovního manažera, chodovským fanouškům dobře známý Ondřej Neuman. Povede tým společně s novým trenérem Lubošem Rauerem, který nově posílí chodovský “A” tým žen. Dále pak v realizačním týmu bude zapojen nadále i Lukáš Netrefa, který se posunul do role šéftrenéra ženské složky a jako hlavní trenér povede juniorky. Ještě v jednání je spolupráce s dlouholetou vedoucí týmu, Lenkou Lačňákovou, která se společně s Lukášem Procházkou primárně přesouvá k reprezentaci žen, kde bude zastávat stejnou roli.

Pohled k fungování a skladbě realizačního týmu pak přidává i sám Ondřej Neuman: “Když začalo být prakticky jisté, že Prochy kývne na nabídku reprezentace, bylo nám jasné, že budeme muset upravit model fungování realizačního týmu žen. I když ze strany Českého Florbalu nepadla přímo podmínka opustit lavičku Extraligového týmu, tak jsme s Lukášem od začátku debat řešili to, že 100% skloubení obou pozic není reálně možné.

Florbal na této úrovni je jinde než-li před 10-ti lety, Lukáš k tomu řešil i osobní profesní dráhu a v neposlední řadě i prostor pro svou rodinu a alespoň nějaký volný čas. Přesto zůstalo prioritou, aby takto zkušená postava Chodovského florbalu byla týmu i klubu nablízku. Proto jsme rádi, že s Lukášem jsme vše nastavili a nyní jednáme primárně o tom, jaký model a režim spolupráce ve sportovním úseku klubu bude skloubitelný s jeho pracovním i reprezentačním úvazkem.

Co se týká nového modelu fungování, tak já osobně jsem byl již v loňské sezoně u “A” týmu žen zapojen intenzivněji, bylo v plánu na to navázat a dále v realizačním týmu působit i nad rámec manažerské agendy. Současně budeme vše nastavovat tak, aby to bylo pro tým novým a správným impulsem a pro mne osobně zodpovědně skloubitelné vůči dalším povinnostem v klubu a dalších týmech a projektech.

Jsem moc rád, že se podařilo již nyní realizační tým doplnit o Luboše, kterého vnímáme jako zkušeného trenéra s pohledem z mnoha úrovní florbalu a velkou chutí a ambicemi nás posouvat vpřed. Současně se opřeme o ověřenou spolupráci s Lukášem Netrefou, Christianem Gallardem a dalšími kolegy v klubu a jsem si jist, že tým bude kvalitně připraven na sezonu.”, uzavírá sportovní manažer klubu.

Na rozhovor s trenérským týmem se pak můžete těšit v další fázi přípravy týmu.

Poměrně citelná vlna odchodů pak zasáhla hráčský kádr. Jak jsme vás již dříve informovali, tak do zahraničí odchází hned pět hráček, konkrétně Kristýna Lechnerová, Vanessa Rebecca Keprtová, Eliška Chudá, Karolína Suchá a Eliška Trojánková. Kariéru se pak rozhodla ukončit Hana Ranochová.

“Hanka byla nedílnou součástí našich úspěchů a kvality v týmu - hráčské i osobnostní. Ale věděli jsme, že poslední sezony jsme zejména vlivem zdravotního stavu jeli tak trochu ze dne na den. Přesto věřím, že Hanče, byť třeba v jiné roli, z Chodovského klubu zcela nezmizí.” doplňuje ke konci výjimečné brankářky sportovní manažer.

Do týmu naopak přichází další vlna do kádru postupně zapracovávaných juniorek a otevřená jsou ještě i některá jednání o jistých či potenciálních příchodech.

Současně se mohou Chodovští fanoušci těšit na znovu-zapojení Patricie Suchanové a nově také Alici Brodňanové, které se obě zotavují z dlouhodobých zranění, aby byly připraveny na soutěžní ročník 22/23.

Týmu nebude chybět zkušenost, ani kvalita, neboť smlouvy prodloužily i klíčové hráčky týmu - kapitánka Daniela Frantíková a nejlepší golmanka světa za rok 2021 Jana Christianová! - “Prodloužení spolupráce s Christy a Frantou pro nás byla jednoznačná priorita - víme, že tým složený jen z nadějného mládí by to měl extrémně těžké. Právě takové hráčky a osobnosti, jako jsou holky, pomáhají tuto nástrahu zvládat. Franta měla výbornou loňskou sezonu i play-off a víme, že její vliv na mladé hráčky je významný a moc pozitivní. O tom, jakou jistotu pro nás, umocněno koncem kariéry Hanče, představuje Christy v bráně, není třeba mluvit. A jsem přesvědčen, že pro naše mladé brankářky budou sezony, strávené po jejím boku neocenitelnou školou, kterou nezažijí nikde jinde.” - zdůrazňuje důležitost zkušených opor týmu sportovní manažer.

Do druhé fáze přípravy pak nastoupí tato pětadvacítka hráček.

brankářky:

Christiánová, Jana

Bačková, Karolína = příchod z juniorek

Tomanová, Terezie = příchod / Klatovy

Galušková, Michaela = příchod z juniorek

hráčky:

Balková, Natálie

Belicová, Kristina

Bohumínská, Lucie = příchod z juniorek

Brodňanová, Alicie = návrat po zranění

Břeská, Andrea = příchod z juniorek

Fáčková, Barbora = příchod z juniorek

Frantíková, Daniela

Havlíčková, Mária

Jirásková, Kristýna

Míková, Tereza = příchod z juniorek

Plášková, Magdaléna

Polívková, Adéla

Prontekerová, Markéta

Skalíková, Ema

Skalíková, Sofie

Suchanová, Patricie = návrat po zranění

Štolbová, Vendula

Vachovcová, Ivana

realizační tým:

Neuman, Ondřej - sportovní manažer a trenér týmu

Rauer, Luboš - trenér týmu

Netrefa, Lukáš - asistent trenéra, šéftrenér ženské složky

Procházka, Lukáš - odborný konzultant

Gallardo, Christian - kondiční trenér

Tvrdík, Jiří - fyzioterapeut


Generální
partner

Partneři
klubu