Stříbrné chodovské lvice zahajují v pondělí 27.5.2019 přípravu na novou sezónu s několika změnami a novinkami. Ty komentuje sportovní manažer klubu - Ondřej Neuman: “Příprava začíná o chvilku později, což reflektuje velice úspěšnou, maximálně dlouhou a tedy náročnou sezónu 18/19. S ohledem na fakt, že do kádru každoročně v posledních sezónách zabudováváme nové hráčky z vlastní líhně, zohlednili jsme tentokrát i to, že nám celá ženská složka (ženy, juniorky i dorostenky) natáhla své sezóny až do posledního možného utkání - finále! Věřím, že na kvalitě přípravy se tento úspěch podepíše ještě větší motivací a tím, abychom byli připraveni za rok dojít až na nejeden vrchol”.

A jakými změnami prochází kádr před vstupem do přípravy? “Primárně se držíme nastolené cesty a kontinuálního budování týmu. Nicméně hlavní změnou je jistě posun Lukáše Procházky do pozice hlavního trenéra ženského týmu, kde bude navazovat na poslední 2 sezóny své činnosti v realizačním týmu. Jinak chceme osu hráčského i realizačního týmu zachovat. O kondiční a tedy i nejbližší etapu přípravy se bude i nadále starat populární “Brába” (Petr Brabec). Věříme, že se nám společně s realizačním týmem povede kádr hráček ještě vhodně doplnit zejména tak, abychom tým posílili v celkové odolnosti a schopnosti zvládat klíčové okamžiky sezóny.”

Program týmu tedy začne první fázi, zaměřenou primárně na oblast zvýšení kondiční připravenosti, následně na tým v průběhu léta čeká společné herní soustředění a herní prověrka v podobě Czech Open. Primárně cíle přípravy pak shrnuje nový lodivod ženského “A” tým - Lukáš Procházka “Čeká nás velmi náročná sezóna a příprava na ní začala téměř bezprostředně po skončení superfinále. Musím říct, že jsem rád, že tuto fázi budeme mít za sebou a od pondělí se vrhneme do tréninkového procesu. I přesto, že se nám nepodařilo dotáhnout Superfinále k vysněnému cíli, můžu říct, že uplynulá sezóna byla velmi úspěšná. To, jak holky odehrály play-off bylo super a věřím, že máme na co navazovat. Přípravu začínáme v pondělí, bude znovu vydatná, jsem si jistý, že už se holky těší na tréninky s Brábou, samozřejmě ale ani v kondičním období nevynecháváme tréninky na hokejce. V průběhu srpna se v rámci soustředění a CO zaměříme na florbalové věci a pak už se budeme snažit vyladit tým na start sezóny. Cíle máme znovu vysoké.

A jak vypadá aktuální stav kádru rovněž přibližuje Lukáš Procházka: “Jsem rád, že kostra týmu je velmi pevná. Podařilo se nám udržet stávající kádr víceméně pohromadě, to byl hlavní úkol. Co se týká změn, tak deleší dobu jsme věděli, že aktuální situace neumožní pokračování Kristýně Provázkové. Do přípravy s týmem se nezapojuje ani Majda Klímová. Složení kádru budeme řešit v průběhu přípravy, ale je téměř jisté, že pohyby v kádru budou ještě oběma směry. O šanci budou bojovat také juniorské hráčky, které už loni ukazovaly, že se s nimi musí počítat, konkurence bude ale ještě vyšší než v předchozích sezónách. Rozhodně ale chceme naše juniorské naděje zapojit do přípravy a pak už bude na nich, jestli si svou šanci vybojují. Tak jak si ji loni vybojovali například Kristýna Belicová, Markéta Svačinová nebo Kája Kellovská, tak budou mít šanci i další hráčky. Není to ale o věku, ale zejména o kvalitě a přístupu. Jsem rád, že máme vyřešenou i brankářskou otázku – mám radost, že se k nám po povedeném hostování vrací Hanka Ranochová, která bude tvořit tandem s Janou Christianovou, u níž budeme jednat o prodloužení hostování u nás. Na straně příchodů pak určitě cílíme ještě na některé TOP hráčky, jsme velmi blízko finální dohodě a věřím, že v příštích dnech přineseme konkrétní informace.

Svůj pohled na příchody a odchody závěrem přidává také Ondřej Neuman: “S Lukym diskutujeme všechno možné a jsme v jednoznačné shodě v tom, jak chceme tým budovat. Balanc mezi dravým, perspektivním a navíc chodovským mládím a zkušeností, reprezentovanou příchody TOP hráček, je správná cesta. Patří k tomu i přirozená obměna kádru a fakt, že hráčky u nás musí znát a chápat svou roli, v níž jsou přínosem. Jsem přesvědčen, že tým, který se tu rýsuje je perspektivní a tak kvalitní, aby nás posunul zase výš jak z pohledu výsledků, tak zejména z pohledu dlouhodobě rostoucího standardu profesionálního přístupu hráček a všech členů týmu a klubu."


Generální
partner

Partneři
klubu