Po půl roce se konečně rozeběhla Extraliga žen a chodovské ženy do ní vstoupily v úplně jiném složení, než v jakém končily předchozí sezónu. Poté, co odešlo nebo skončilo hned 12 hráček, prošel tým generační obměnou a vstoupil do nové éry ženského florbalu na Chodově.

V prvním kole na Jižní Město zavítal soupeř z Olomouce. Nervozita z prvního zápasu po 6 měsících byla z týmu cítit, hráčky Olomouce navíc nastoupily s velmi agresivní hrou, kterou dokázaly v 6 minutě přetavit v úvodní branku utkání. Šance se poté střídaly na obou stranách, ale ani na jedné straně gól nepadl, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Do druhé třetiny nastoupily Lvice jako vyměněné, byly důraznější, rychlejší a hladové po gólech. Hned v 1. minutě druhé třetiny našla nová posila z Tigers Eliška Chudá zpoza branky Vanessu Keprtovou, která tak vstřelila první chodovský gól v nové sezóně. Za 5 minut se podařilo Adrianě Hýskové dorazit za záda olomoucké brankářky nahození od Adély Jůzové a za další 3 minuty jí napodobila opět z dorážky ještě Tereza Hanzlíková. Do konce druhé třetiny stihla zafungovat znovu spolupráce Chudé a Keprtové, kdy první jmenovaná agresivním napadáním získala balónek, předložila ho Keprtové na střed a ta nabídnutou šancí nepohrdla. Půl minuty před koncem se ještě stihla prosadit Kristína Belicová.

Třetí třetinu začala lépe Olomouc dobře vyřešeným přečíslením dva na jednoho. Lvice poté spálily několik šancí, ale olomoucká obrana vydržela. V 54. minutě soupeřky snížily na 5:3, ale na to vzápětí odpověděla svým prvním extraligovým gólem v kariéře Kristýna Lechnerová po nádherné přihrávce od Adély Polívkové.

Do konce zápasu se už nic víc nestihlo, Lvice zvítězily nad Olomoucí 6:3 a připsaly si tak první 3 body do tabulky.

Nejlepší hráčka utkání: Vanessa Rebecca Keprtová

Komentář trenéra Lukáše Procházky: „Vítězství se nerodilo snadno, ale to jsme i vcelku očekávali. Nervozita byla veliká, Olomouc cítila šanci a byla velmi nepříjemná. O to víc si vážím, že jsme utkání dokázali zaslouženě zlomit na svou stranu. Měli jsme 5 hráček, které hrály svůj první zápas v extralize a zvládly to skvěle, potenciál v týmu je velký. Až nabereme potřebné zkušenosti, budeme znovu schopni konkurovat špičce.“

Příští domácí zápas žen je na programu v sobotu 26.9. v 19:15, tak přijďte zafandit!