Přestože situace ve světe ještě zdaleka není ideální, vyrazily dva chodovské týmy do švýcarského Zugu, aby tam nabraly zkušenosti a vypilovaly před sezónou svou hru. Muži a junioři se zúčastnili United Floorball Games.

Muži odcestovali do Švýcarska bez čtyř hráčů základní sestavy (Bauer, Ondrušek, Majer, Maxa), ale naopak představili všechny tři letní posily (Balatka, Komárek, Skřivánek) a mnoho mladých hráčů.

V úvodním zápase čekal na Chodov úřadující švýcarský mistr Floorball Köniz. Tento zápas byl nad síly chodovského týmu, byť výsledek nemusel být zdaleka tak krutý. Nicméně hned v prvním zápase se projevila slabina Chodova na turnaji, kterou byla zoufalá produktivita. Nakonec z toho byla prohra 3:10.

Ve druhém zápase s domácím Zugem tahali muži za delší konec provazu, ale opět často selhávali v koncovce. Nakonec z toho byla remíza 6:6. Střelecká bída pak vyvrcholila v posledním zápase proti Sarnenu. V jeho dresu nastoupil i enfant terrible světového florbalu Alexander Rudd. Toho se sice povedlo pokrýt, ale jediná vstřelená branka znamenala prohru 1:2.

I přes malý bodový zisk byl trenér Chodova David Podhráský spokojen: "Měli jsme několik cílů a ten výsledkový mezi nimi úplně nebyl. Samozřejmě sem nějaké vítězství urvat chtěli a kdybychom byli ve Švýcarsku kompletní, věřím, že bychom odvezli hned dvě. Nicméně hlavně jsme zapracovat na naší hře, což se jednoznačně povedlo. Chtěli jsme také vidět v akci všechny hráče, kteří jsou s námi v přípravě a nutno říct, že někteří si výrazně řekli o prostor. No a v neposlední řadě jsme chtěli strávit společně nějaký čas mimo Prahu a Zug byl to tohle úplně ideálním místem."

Jak trenér David Podhráský naznačil, podmínky v Zugu byly skvělé. Týmy bydlely v bunkru, kromě zápasů absolvovali i dva tréninky a hráči si nemohli vynachválit zdejší jezero, které využívali k regeneraci a pobavení.

Junioři měli před sebou těžký úkol. Po domluvě s pořadatelem nastupovali proti týmům do 21 let. Zatímco soupeřů nasazovali převážně ročníky 2001 a 2002, v dresu Chodova hráli například i hráči ročníků 2005 a 2006. 

V úvodním zápase proti domácímu Zugu, který vedl Radim Cepek, sahali junioři po vítězství, ale nakonec odešli poraženi, když branku na 4:5 inkasovali 2 vteřiny před koncem.

Ve druhému zápasu cestovali do Kirchbergu, kde na ně čekal legendární Wiler vedený Radkem Sikorou. Soupeř těžil z aktivity našeho týmu a využíval brejky. Nakonec z toho bylo vítězství favorita 8:3.

K poslednímu zápasu přijel další velkoklub. GC Curych byl také nad síly našich juniorů, kteří už bojovali i s únavou. Ani prohra 5:12 nemohla zničit dobrý pocit z odvedené práce, což potvrzuje i trenér juniorů Ondřej Lupoměch: "Ačkoliv výsledky úplně přesvědčivě nevypadají, s herním projevem kluků jsme byli velice spokojeni. Na to, o jak těžkou prověrku se pro kluky jednalo, tak jsme herně určitě nepropadli. Nasazení, aktivní hra a individuální dovednosti byly na velice vysoké úrovni. Švýcarsko nám zároveň výborně ukázalo, že je potřeba do sezóny určitě ještě zapracovat na struktuře hry a drobných taktických nedostatcích. Určitě bude především u mladších hráčů zároveň potřeba zesílit, v tomto ohledu nás čeká intenzivnější spolupráce s kondičním trenérem Martinem Palou."

Závěrem je potřeba poděkovat Zugu United a Radimu Cepkovi za fantastickou pohostinnost a věříme, že se za rok uvidíme zase!


Generální
partner

Partneři
klubu