Na úplném začátku sezóny jsme jako velkou organizační novinku spustili Členskou Sekci a nyní přicházíme i s velkou sportovní novinkou. S výchovou našich mladých nadějí pomohou hráči mužského A-týmu, kteří se stanou patrony jednotlivých kategorií. V pilotním projektu začínáme u elitních chlapeckých týmů, věříme však, že se brzy stejný projekt rozběhne i na úrovni lvic a dívčích týmů a samozřejmě v budoucnu budeme chtít zahrnout i "white" týmy. 

A co vlastně takový patroni budou dělat? To vysvětluje hlavní trenér mužů a také mladších žáků David Podhráský: "Není cílem, aby kluci vedli tréninky. Od toho máme v klubu špičkové trenéry. Naopak chceme, aby se hráči áčka aktivně zapojili do tréninků a přinesli hráčský pohled a zkušenosti. Určitě mohou svým nástupcům mnohé ukázat, poradit s florbalovými věcmi, ale i s výživou či regeneraci nebo si s nimi prostě jen popovídat."  Hráči by se měli na tréninkách objevovat přibližně jednu za měsíc, ale samozřejmě je možné, že postupně bude kontakt daleko častější. Svůj pohled přidává i sportovní manažer Chodova a Floorball Group Ondřej Neuman: "Podobnou věc jsme viděli už před několika lety na stáži ve švédském Pixbu a od té doby jsme o tom často mluvili. Jsem rád, že nyní projekt startujeme a věřím, že to bude zase nový impuls pro naše hráče a nakonec i trenéry. Do budoucna bychom samozřejmě chtěli rozšířit projekt i do dívčí sekce a v dalším kroku i do Startu a Traverzy." Na pohled kabiny jsme se zeptali reprezentačního útočníka a jednoho z nejlepších českých hráčů Toma Ondruška. "Myslím, že mohu mluvit za všechny kluky z kabiny, když řeknu, že se mezi chodovské naděje moc těšíme! Samozřejmě toho času mimo práci a tréninky moc není, ale všichni vnímáme, že naše zapojení je důležité pro rozvoj dalších hráčů a také pro potvrzení našeho hesla #wearechodov."

A na jaké hráče se mohou jednotlivé kategorie těšit? Vše se samozřejmě odvíjí od časových možností hráčů, kteří chodí do práce nebo do školy, proto byli hráči rozdějeni primírně tak, aby měli reálnou možnost tréninky dané kategorie stíhat.


Přípravka: Tom Ondrušek, Ondřej Plíhal, Martin Řezáč

Elévové: Martin Pražan, Mikuláš Krbec, Michal Strnad

Mladší žáci: Jiří Koutný, Dan Maxa, Jan Vacenovský

Starší žáci: Michal Podhráský, Marek Vávra, Filip Chmelíček, Ondřej Vošta

Dorostenci: Ondřej Mikeš, Tomáš Vávra, Marek Matejčík, Šimon Doubek

Junioři: Martin Koutný, Tomáš Sýkora, Dan Kašovský

Brankáři: Jan Barák, Martin Fruhbauer, Karel Šantora

#wearechodov


Generální
partner

Partneři
klubu