Po dvouleté odmlce jsme se opět vydali do kolébky florbalu na mezinárodní turnaj. Falun jsme tentokrát vyměnili za Kalmar a hned na úvod je třeba říct, že to byla výprava nadmíru úspěšná. Chodov vyslal do boje 10 týmů, z čehož 9 bojovalo o medaile (přípravka nepočítala výsledky) a 8 týmů ji také získalo! Po jednom týmu pak v rámci Floorball Group dodal kunratický Start a Traverza. Celkem týmy Floorball Group odehráli v Kalmaru 77 zápasů, na samotný Chodov připadá 67.

Hned 3 týmy svou kategorii ovládly. Absolutní dominancí předvedly holky v kategoriích G15 a G17, když dokázaly vyhrát všech 7 zápasů, ke kterým nastoupily. Možná největším překvapením výpravy bylo zlato pro kategorii B15. Kluci v turnaji ztratili jediný bod za remízu a v tomto kontextu je zlato naprosto zasloužené.

Stříbro domů vezou nejstarší kluci. V kategorii B18 vyhráli skupinu, prošli do finále, kde 3 vteřiny před koncem přišli o vítězství a v prodloužení pak definitivně padli.

Bronzové medaile za prohru v semifinále vezou do Česka 4 týmy. Dívky v kategorii G13 a klučičí týmy B17, B14 a B13. Jedinou chodovskou kategorií bez medaile jsou kluci z kategorie B12, kteří postoupili ze základní skupiny do nadstavbové, kde ve veliké konkurenci skončili na 4. místě.

Tradičně bez počítání výsledků se odehrála kategorie nejmenší. Naše přípravka bojovala statečně a především sbírala zkušenosti v úplně novém a tak odlišném prostředí. Sbírání zkušeností byl hlavní cíl i pro Traverzu a dívčí tým Startu. 

Dovolíme si říct, že se zájezd velmi povedl a všichni jsme si ho užili. Děkujeme všem účastníkům i podporovatelům a nezapomeňte si prohlédnout všechny mediální výstupy.
Generální
partner

Partneři
klubu