Osmou Lvicí na šampionátu v Uppsale byla útočnice Kristina Belicová. Slinky v jednadvaceti letech patří mezi stálice slovenského týmu, se kterým nyní dosáhla na šestou příčku. Její start na mistrovství ale byl do poslední chvíle v ohrožení a vinou zranění ze čtvrtfinálového zápasu jej bohužel ani nedohrála.

Do nominace Slovenska dlouhodobě patří, období před MS ve Švédsku však Slinky neprožívala v jistotě. „Nejdříve jsem se zranila v zápase s Bohemians, takže jsem nemohla 3 týdny naplno trénovat a zapojit se do zápasů. Když jsem cítila, že jsem připravená na návrat na hřiště, tak jsem zhruba 14 dnů před odletem chytila koronavir. Uvízla jsem doma v izolaci,“ popisuje strasti. Trenér Michal Jedlička ale o všem věděl a do Uppsaly ji vzal. „Moc mu za to děkuji,“ vzkazuje útočnice.

Slovensky se ve skupině postupně utkaly se Švédskem, Finskem a Německem. Právě rozjezd v podobě domácího týmu nebyl pro florbalistky jednoduchý. „Zápas se Švédskem byl opravdu dobrou zkušeností. (smích) Kolotoč, při kterém sotva stíháte míček. Na začátku jsme chtěly překvapit taktickým krokem – hrou v 6 – ale to nám vůbec nevyšlo,“ přibližuje Slinky zápas, který skončil nelichotivě 3:22. Další duely skupiny B už Slovenkám vyšly mnohem lépe. Finsku sice podlehly, ale přijatelnějším rozdílem a v klíčovém klání s Německem uspěly 6:0. Tím se dostaly do play-off.

V předkole si snadno poradily s USA rozdílem dvaceti branek, následné čtvrtfinále ale znovu pro Slovensko nabídlo tvrdý střet s týmem z elitní čtveřice. Švýcarsku nestačily v poměru 1:12. Pro Belicovou šlo o poslední duel na šampionátu. „Na Švýcarky jsme si věřily, ale bohužel to nestačilo. V zápase jsem špatně došlápla, takže přišlo další zranění a po zbytek turnaje jsem děvčata podporovala jen z tribuny,“ sdílí.

Její tým čekaly ještě dva duely v pavouku o 5.-8. místo. První krok Slovenky splnily, těsnou výhrou nad Norskem (5:4) se dostaly do klání o pozici pátého nejlepšího týmu světa. V něm se ale štěstí přiklonilo na stranu Polska a jednobrankovým rozdílem (4:3) zvítězily florbalistky reprezentující červenobílé barvy. „Páté místo bylo jednoznačně našim cílem. Že se to nepodařilo nás velmi mrzí, obzvlášť, když jsme byly tak blízko. Z tribuny jsem ale viděla, jak holky do utkání daly všechno a bojovaly až do konce,“ smutní Belicová, podle které měl kádr výborný kolektiv a pyšní se potenciálem do budoucna.

Šampionát se hrál v moderním komplexu IFU Arena v Uppsale. „Můj celkový dojem z MS je smíšený. Hala je doopravdy velká a krásná. Na finále v ní byla dokonalá atmosféra. Ale po všech lockdownech jsem si ani neuvědomila, že cestuji do jiné země a trvalo mi, než mi došlo, že budeme hrát takový turnaj. Pořád jsme řešily testy, očkování a nemohly jsme se pořádně soustředit na zápasy,“ nastiňuje slovenská reprezentantka.

Na úplný závěr Slinky vzkazuje: „Teď už se budu snažit dát co nejrychleji dohromady, abych mohla být znovu užitečná Chodovu v Extralize a Poháru!“


Generální
partner

Partneři
klubu