Muži Chodova slaví, v úterní pohárové přestřelce zvítězili na hřišti Mladé Boleslavi 8:7. Výhra nad úřadujícími ligovými šampiony znamená, že si svěřenci Davida Podhráského zahrají čtvrtfinále. K postupu přispěli dvěma góly reprezentační bek Jiří Bauer a sedmnáctiletý Lukáš Kafka. Přečtěte si, jak napínavý duel hodnotili jeho aktéři.

„Byl to specifický zápas, vzhledem k tomu, že to byl pohár a hrálo se ve všední den, ale rozhodně jsme si nepřišli jen zahrát a na hřišti jsme nechali všechno, ostatně jako v každém jiném zapase. Utkání jsme vyhráli především díky poměrně velkému počtu vstřelených gólů a bojovnosti ve třetí třetině,“ shrnul patnáctigólovou bitvu Lukáš Kafka.

V boji o nejlepší čtyřku se Chodov utká s Black Angels, kteří vyřadili Orku Čelákovice z Národní ligy po výsledku 10:5. Skalpu mistrovského týmu před úterním duelem tolik nenaznačovalo.

„Řekl bych, že to bylo stejně jako vždy, když tým vyráží na venkovní zápas mimo Prahu ve všední den. Vypadli jsme unaveně, někteří na první pohled přijeli ze školy, práce, a vypadali mírně nesoustředěně… Vzhledem k nedělnímu, vlastně už pondělnímu, pozdnímu návratu z Vítkovic po velmi nepovedeném utkání byla ale před zápasem cítit určitá zdravá nervozita, aby se to nezvrhlo v nějaký nedůstojný propadák. Co jsem tak pochopil, tak až do MS si tento luxus profesionálních sportovců hrát v týdnu užijeme ještě čtyřikrát," popsal atmosféru před utkáním kapitán týmu Marek Vávra.

Zápas začal domácí tým zostra, po 59 vteřinách se prosadil zakončením zpoza branky Zakonov, o 23 sekund později srovnal Ondřej Vošta. Do konce páté minuty padly ještě další tři góly, Mladá Boleslav hájila vedení 3:2.

„Byl to z obou stran špatný a nesoustředěný začátek zápasu, celý duel neměl moc kvalitu. Bylo tam hodně chyb a ztrát ve středním pásmu," měl jasno Tom Ondrušek.

„Po úvodních pěti minutách jsem byl lehce v rozpacích. V hlavě jsem měl jen dva možné scénáře. Buď to bude přestřelka a zápas skončí třeba 13:14, nebo další gól nepadne a skončí to 2:3. Nakonec to bylo někde mezi," doplnil se smíchem Vojtěch Šimůnek, který se vrátil do chodovské branky po několikazápasové pauze způsobené zraněním.

„Chytalo se mi paradoxně docela dobře. V první třetině jsem byl ještě trochu nesvůj z toho, jestli to moje noha zvládne, ale v dalších dvou třetinách už jsem byl v takzvané brankářské pohodě," vyznal se chodovský gólman, autor 20 úspěšných zákroků.

Scénář, který nastínila první dvacetiminutovka, pokračoval i v následujících dvou třetinách. Mladá Boleslav vždy o branku vedla, Chodov se dotáhnul, jednogólové manko smazal hned v šesti případech. Až v čase 53:51 poslal tým z Jižního Města do vedení Martin Skřivánek. Boleslav srovnala zásluhou Suchánka, ale poslední slovo měl Tom Ondrušek, který propálil Bauera a rozhodl o vítězství 8:7.

„Byla to taková klasická přestřelka s Mladou Boleslaví, jednou vedou oni, pak zase my. Teď ale padlo více gólů než v předchozích utkáních. Pro diváky asi atraktivní duel, ale bylo tam hodně chyb. Pro nás každopádně dobrý vyhraný zápas," myslí si Jiří Bauer, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Stejně jako reprezentační bek, který se představí na prosincovém MS, skóroval dvakrát i junior Lukáš Kafka. „Samozřejmě jsem rád, že jsem se konečně gólově prosadil, ale hlavně jsem rád, že jsem pomohl týmu k výhře, obzvlášť, když zápas skončil o jednu branku. Myslím si, že to byl zatím můj nejlepší duel za muže, velmi podobný, jako můj vůbec první proti Boleslavi," přidal svůj postřeh mladý křídelník.

Chodovu vyšla odveta za loňskou sezonu, kdy ho Mladá Boleslav vyřadila jak z pohárové soutěže, tak ze semifinále play off po výsledku 4:0 na utkání. „Nemyslím si ale, že bychom to brali vyloženě jako odvetu za předloňské semifinále Poháru, kde Boleslav na Chodově vyhrála. Vždycky chceme proti ní uspět, ale obvykle se to o gól o dva nepovede, nebo se rozhoduje v prodloužení. Jsem moc rád, že se to teď otočilo," přiznal Jiří Bauer.

„Musím říct, že se tým ukázal v tom nejlepším světle. I když první branky padly po našich chybách tak jsme to zvládli naprosto skvěle," doplnil svého obránce Vojtěch Šimůnek.

Výhra o postup samozřejmě tým potěšily, zkušení hráči zároveň význam obojího nepřeceňují. „Z pohledu dané soutěže ten význam není příliš vysoký. Prošli jsme přes osmifinále, k trofeji nám zbývají další tři obdobně těžké zápasy, které je nutné vyhrát, a kde nejspíš opět nebudeme favority. Když to ale vezmu z jiné strany, tak přesně takové vítězství tým moc potřeboval! Boleslav jsme dlouho neporazili, byť jsme k tomu často neměli tak daleko, a je důležité, že se nám to teď povedlo. Navíc s velkým přispěním mladších hráčů, kteří mohou oprávněně nabrat sebevědomí a klid do dalších zápasů," říká Marek Vávra.

„Je to postup přes soupeře, který poslední roky dominuje, takže je to samozřejmě radost. Ale nedělejme z komára velblouda," doplňuje svého kapitána Tom Ondrušek.

A jak viděl celý zápas hlavní trenér David Podhráský? „Byl to zápas v týdnu, my jsme byli po práci, kluci z Boleslavi byli po práci. Je to vždycky složitější než se připravit na víkendový nebo sváteční zápas. Bylo to bláznivější, než bychom my trenéři čekali, přáli si. Pro nás to byl ale dobrý zápas, i přes zkraty, které jsme předvedli, jsme se do něj dokázali několikrát vrátit. Potom jsme vedli, ale zase jsme inkasovali, jsou to taková déjávů, s Boleslaví zažíváme tohle každé utkání. Pro nás skvělý výsledek, ale co se herního projevu týče, tak tam určitě nějaké mezery byly," je si vědom šéf chodovské střídačky.

Oba velké rivaly čeká už za osm dní další vzájemný duel, Chodov v Mladé Boleslavi zkusí odčinit porážku 4:5 v prodloužení z domácího ligového zápasu. O náboj bude určitě postaráno. Tak jako vždy…


Generální
partner

Partneři
klubu