Prázdniny jsou v plném proudu a jako každý rok i letos se další měsíc ponese ve znamení letního soustředění naší mládeže. I letos budeme "okupovat" tradiční letní bašty - mládež od přípravek po starší žáky a žákyně hostí každoročně Smržovka a pro starší kategorie dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek je pak připraveno zázemí v Jilemnici. V tomto článku pak budeme průběhy jednotlivých soustředění a kategorií tradičně sledovat a přinášet Vám aktuální informace. Sledujte proto nejen tento článek, ale samozřejmě také naše oficiální kanály na sociálních sítích.

PŘÍPRAVKA, ELÉVOVÉ 2009 (Smržovka, 31.7. až 5.8.2018)

úterý 31.7.2018

Naši nejmladší tradičně zahajují a první den všech letošních akcí startuje rovněž tradičním způsobem. Po bezproblémové cestě zahajuje naše partička obědem a odpoledním programem, kde nás čekají první tréninky venku i v hale.
Po odpoledním klidu jsme si nemohli odpustit první koupačku v krásném bazénu u penzionu, ze kterého se nám pochopitelně v tomto počasí nechtělo. Zahajovací trénink nás čekal v hale, kde jsme se po prázdninovém válení u babiček, pořádně rozběhali a protáhli a následně nás čekalo spoustu pohybových her nebo zápasů na žíněnkách. Z haly naši sportovci odcházeli hladoví, ale brzy je čekala dobrá večeře (rýže s masem), protože odpolední trénink proběhl opravdu skvěle a odvedly skvělou práci čekala je odměna v podobě večerního koupání v bazénu. Starší skupina večer ještě šla na jeden herní trénink za doprovodu dvojnásobného mistra České republiky starších žáků Adama Pospíchala a našeho hodného trenéra Michala. Mladší sportovci zůstali v penzionu a v poklidu hráli společenské hry. Trenéři nabírají síly na další den a těšíme se na další tréninkový slunečný den! Nikomu se zatím nestýská!
středa 1. 8. 2018

Máme tu první ráno soustředění. Pár statečných ráno Niky vytáhla na výběh před snídaní. Příjemný kilometr zvládly děti velmi dobře. U snídaně vládl boj o párky, ale na všechny se dostalo!
Po snídani nás čekal ranní trénink, který jsme zahájili venku fotbálkem a pohybovými hry. Ani dnešní den nám nechybělo slunečné a dost parné počasí, takže další část tréninku už probíhal v hale, kde nás čekala florbalová část. Tu si děti velmi užívají. Soutěživost nám tu nechybí! Následoval opět výborný oběd a pauza mezi tréninky, kterou jsme již asi tradičně vyplnili koupačkou v bazénu. Děti se nám trochu zchladily a nabraly síly na odpolední trénink. Odpolední trénink byl náročný. Podepsala se na nás velká únava způsobená horkem, ale všichni statečně vydrželi až do konce. Za odměnu je čekalo večerní koupání, kterého se nezúčastnili všichni, ale i tak vládla přátelská a milá atmosféra kolem bazénu, kde jsme hráli karty, povídali si a užívali si příjemného podvečeru. Dnes nám sportovci odpadli podstatně dřív než včera a nyní už spinkají všichni ve svých postýlkách a nabírají síly na další den. Všichni moc pozdravují. Přišlo první stýskání, ale pro trenérský tým to není nic, s čím by si neporadili. Další fotky a videa na facebookových stránkách a další info zítra. Zdravíme z druhého dne soustředění..
čtvrtek 2. 8. 2018

Zdravíme z dalšího dne soustředění, které bylo zahájeno opět ranním výběhem tentokrát s naším účastníkem dětské Olympiády a šikovným asistentem Adamem Pospíchalem. Čtvrteční dopoledne bylo vyhlášeno za atletické dopoledne, kdy jsme jako první tým využili nového atletického hřiště ve Smržovce. Děti čekaly disciplíny jako je sprint 30 metrů, běh přes překážky, skok daleký a vrh koulí. Tyto disciplíny děti zvládly velice dobře, proto je večer čekala odměna v podobě diplomů. V polední pauze nás tentokrát nečekala koupačka v bazénu, ale v kalužích. Ano, děkujeme za déšť a za zchlazení vzduchu! Odpolední trénink byl v hale, kde jsme si užili spoustu zábavných pohyblivých her, ale rozhodně jsme nezapomněli na pilování florbalu! Jako odměna tohoto náročného dne nás čekaly výborné, ale opravdu výborné palačinky. Někteří jedinci snědli dokonce čtyři kousky! Regenerace je potřeba, a proto ani dnes asi bazén nemohl chybět. Po večeři tedy hodinka byla věnována ještě smržovskému bazénu. Večerka dnes byla přibližně ve 20:30, ale jelikož i trenéři se musí ještě něco přiučit, bylo potřeba, aby se do toho holčičí pokoj vložil a naučil Niky vyprávět pohádky. I my se rádi učíme, a proto jsme rádi za každou krásnou a velice zábavou chvilku. Bezpochyby se nám dnes bude spát dobře. Čerpáme síly na další den a věříme, že se zítra děti budou cítit lépe a budou plni sil! Všichni moc pozdravují. Zdravíme z dalšího dne soustředění.
pátek 3. 8. 2018

Sláva nazdar výletu! Je tu další den smržovského soustředění. Slunečný den byl zahájen ranním výběhem s naším hodným trenérem Michalem, tentokrát pár jedinců muselo probudit hudební ucho, protože výběh byl v rytmu s hudbou.
Po vydatné snídani nás čekalo dopoledne plné her, ze kterých jsme mohli získat body, do celosoutřeďové bodovací hry, za které na konci získají ti nejlepší krásné odměny. V dopoledním tréninku děti čekalo velké překvapení! Zápas s realizačním týmem! Proti všem dětem se utkala pětice dospělých trenérů Michala, Niky, Dáši, paní zdravotnicí Jany a jako zlatý hřeb a největší motivací pro děti náš skvělý asistent a hráč výběrů Prahy, který patří do all stars týmu Adamem Pospíchalem. Děti se snažily, bojovaly, ale na naše kvality nedosáhly. V odpolední pauze nás již a znovu tradičně čekalo koupání. Někteří trenéři se plně soustředili na děti v bazénu, někteří zase hledali tu správnou taktiku na další trénink. Odpoledne nás čekal velký kruhový trénink, kde se děti poprvé setkaly s expanderem přivázaným ke sloupu. Tento trénink zvládly s velkým nasazením jak mladší, tak starší děti. Po večerním rizotu jsme vyrazili do lesa hrát další zábavné hry. Myslím, že se každý rodič může těšit na spoustu zážitků, jak jsme hledali po lese židli v pavučinách. Adam s Niky ještě obodovali pořádek na pokojích a Karkulka kolem 21. hodiny utichla bez sebemenších problémů. Už jsme unavení, ale všichni víme, že roste to, co bolí!! Přejeme všem krásný páteční večer.
P.S. Omlouváme se za kvalitu fotek na facebooku, budeme se snažit fotky nahrát v lepší kvalitě.
sobota 4. 8. 2018

Zdravíme z posledního dne soustředění. Poslední den nebyl zahájen nijak jinak, než ranním výběhem po krásné Smržovce. Dopolední trénink nás čekal hezký start na tartanovém hřišti. Trenéři testovali děti z trojskoku, štafet, hodu na cíl míčkem a kroužkem a naši benjamínci překvapili s každým stanovištěm víc a víc. Tento dopolední trénink rozhodoval nejvíce do bodovací hry a mohla tak rozhodnout o absolutních vítězích. Při odpoledním pauze tedy byl program jasný - rozdat krásné ceny v podobě hlavolamů, omalovánek, klíčenek, balonků, a různých krásných drobností, které si všichni velmi užívali.. Zejména píšťalky odpolední klid zpestřily.. Každý si přišel na své a nikdo nezůstal ošizený. Za odměnu tedy nesměl chybět také bazén a příprava na poslední odpolední trénink, kde si děti vyzkoušely basketbalové míče a v druhé polovině jsme se zdokonolovali ve florbalových dovednostech s míčkem. Závěr tréninku patřil samozřejmě florbalovému zápasu, kde se utkal tým červených s posilou chodovského hráče dorostenců Adama Pospíchala s vyrovnaným týmem modrých posílených trenérkou Niky, zápas skončil 8:8 a ráno určitě čeká tyto týmy odveta! Večer byl zakončen velkým fotbalovým turnajem na fotbalovém hřišti. Po návratu jsme si začali balit kufry a unaveni po 21. hodině nastal klid. Během zítřejšího dne, nás čeká dopolední trénink a kolem 11 hodiny odjezd od Červené Karkulky. Děti se těší domů na rodiče a své domácí mazlíčky. Věříme, že toto soustředění každému z dítek dalo do nové sezony spoustu cenných zkušeností a sportovních dovedností. Fotky z posledního dne budou zveřejněny na facebooku v nejbližších dnech. Přejeme krásný poslední volný sobotní večer :)

neděle 5. 8. 2018

Střídání turnusů začíná - přípravka a elévové 2009 stihli ještě poslední ranní trénink a pak tradiční týmovou fotku. Pak naskákali do autobusu a nyní už je skupina na cestě domů a cca ve 13.00 hod očekáváme jejich příjezd do Prahy k Jedenáctce. Všem účastníkům děkujeme za prima soustředění, skvělé zážitky a spoustu legrace a těšíme se brzy na viděnou na startu nové sezony.


Generální
partner

Partneři
klubu