Mužský A-tým před novou sezonou zaznamenal několik odchodů, tým opustily některé opory z uplynulých ročníků. Nyní je tu jedno nové jméno, které nepřichází z vlastních řad či řad FG. Na chodovské soupisce přibude talentovaný slovenský hráč Šimon Šmajda!

Šimon nebude na superligových palubovkách úplným nováčkem. V průběhu sezóny 2020/2021 přestoupil do Vítkovic a následně se odebral na hostování do Otrokovic. Jinak většinu své dosavadní kariéry strávil doma na Slovensku, naposledy hájil barvy Záhorské Bystrice. Byl členem slovenské juniorské reprezentace a zúčastnil se i MS 2019 v Halifaxu.

“Byl jsem v kontaktu s více pražskými kluby, ale ani jeden se mnou nekomunikoval a nejednal tak rychle a efektivně jako Chodov! Po komunikaci s vedením klubu a vedením A-týmu jsem se moc nerozmýšlel a jasně jsme se dohodli na spolupráci. Chodov je zkušený superligový klub, co toho má hodně za sebou a věřím, že mi dá hodně zkušeností. Stejně tak věřím, že i já pomůžu týmu dosáhnout v sezóně nejvyšších příček.”

Nyní přichází posílit tým našich mužů, na Chodově podepsal smlouvu na dva roky. Zároveň bude mít vyřízené střídavé starty do našeho partnerského klubu Start98, kde bude moct naskočit i do zápasů 1.ligy mužů.

“Šimon projevil zájem růst a pracovat na sobě a má už zkušenost s ligovým prostředím v ČR. Vzhledem k tomu, že se jedná o hráče, který díky svému věku může těžit z našeho systému práce s hráči, dává nám smysl dát mu prostor. Počítáme s tím, že se kromě Chodovského “A” týmu zapojí i v rámci U23 týmu 1.ligy a díky tomu pomůžeme rozvíjet jeho potenciál na maximum.” pochvaluje si příchod slovenského hráče sportovní manažer Ondřej Neuman.

“Jsem velmi rád, že jsme se se Šimonem domluvili. Jdou na něj velmi dobré reference a i na tréninku vypadal velmi zajímavě. Věříme, že má velký potenciál a že se u nás postupně prosadí do sestavy. Praváků, kteří jsou schopni zastat více pozic v sestavě, není nikdy dost.” dodává hlavní trenér A-týmu David Podhráský.

Šimone vítej a ať se ti na Chodově daří!


Generální
partner

Partneři
klubu